Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Ekogra o sodzie oczyszczonej od CIECH jest już dostępna online

W ramach współpracy Grupy CIECH z projektem EkoEksperymentarium powstała bezpłatna gra internetowa - SODA UDERZA NAM DO GŁOWY. Rozgrywka edukacyjna pokazuje szerokie zastosowanie sody oczyszczonej w domach oraz jednocześnie uczy jak dbać o planetę. Ekogra miała swoją premierę w trakcie 24. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który w tym roku odbył się pod hasłem „Klimat i My”.

 

Soda oczyszczona jest w praktycznie każdym domu – wykorzystuje się ją m.in. jako substancję spulchniającą domowe wypieki, ale lista jej użytecznych zastosowań jest dużo większa. Substancja ta doskonale sprawdzi się w kuchni jako regulator kwasowości. Może być stosowana do pochłaniania zapachów oraz substancja, która z łatwością usunie zabrudzenia z różnych powierzchni w Twoim domu. CIECH sprzedaje sodę oczyszczoną do tego typu zastosowań pod marką SOBIC HOME.

 

Gra SODA UDERZA NAM DO GŁOWY pozwala na wejście do wirtualnego domu rodziny Łaskotków, w którym dostępne są trzy pokoje z zagadkami. W zależności od pomieszczenia, gracz wykonuje codzienne czynności w łazience, kuchni czy salonie, ucząc się jak świadomie sprzątać, segregować odpady czy oszczędzać wodę i energię. Celem gry jest budowa świadomości, że nawet poprzez wprowadzanie drobnych zmian możemy zmieniać świat na lepsze.

 

SODA UDERZA NAM DO GŁOWY to jedna z gier opracowanych w ramach projektu Ekoeksperymentarium z myślą o dzieciach w wieku 5-11 lat, ich rodzicach i nauczycielach. Można w nią grać samodzielnie lub w czasie lekcji. Edukatorzy mogą liczyć na wsparcie autorów gry, dostępne są materiały dodatkowe i scenariusze lekcji. Projekt cieszy się dużą popularnością wśród nauczycieli, a debiutujący wątek sody oczyszczonej bawi i uczy. Gra została umieszczona na stronie www.pikniknaukowy.pl oraz ekoeksperymentarium.pl i jest dostępna przez rok.

 

Link do gry - Ekoeksperymentarium_ekologia w domu (genial.ly).

 

Dzięki instalacjom w Inowrocławiu i Stassfurcie, Grupa CIECH jest największym producentem sody oczyszczonej w kraju oraz drugim w Europie. Uruchomiona w 2019 roku nowa instalacja do jej produkcji w Niemczech, zwiększyła zdolności produkcyjne CIECH w tym obszarze o 50 tys. ton produktu rocznie (do 200 tys.), umożliwiając jednocześnie wytwarzanie najwyższej jakości sody oczyszczonej farmaceutycznej, której czystość i inne parametry chemiczne oraz fizyczne potwierdzone zostały m.in. certyfikacją GMP API.

 

Soda oczyszczona znajduje zastosowanie przede wszystkim w produkcji pasz (jako regulator kwasowości), żywności (m.in. jako składnik proszków do pieczenia i napojów musujących), farmaceutyków (m.in. do dializ, tabletek musujących i leków), detergentów, kosmetyków oraz do oczyszczania gazów spalinowych.

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry