Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

FENUXAR - skuteczne rozwiązanie na uciążliwe chwasty jednoliścienne!

FENUXAR® 69 EW, nowość w ofercie największego polskiego producenta środków ochrony roślin - CIECH Sarzyna, to bardzo skuteczny środek do zwalczania uciążliwych chwastów jednoliściennych w uprawie zbóż. Można stosować go łącznie z produktem z rodziny CHWASTOX®, najpopularniejszymi herbicydami stosowanymi w uprawie zbóż w Polsce, by w jednym zabiegu efektywnie zwalczyć zarówno chwasty dwuliścienne, jak i jednoliścienne. FENUXAR® 69 EW charakteryzuje ponadto szerokie okno aplikacji w zbożach ozimych i jarych.

FENUXAR® 69 EW to selektywny środek chwastobójczy o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej. Zawiera substancję aktywną Fenoksaprop-P-etylu (69 g/l). Środek charakteryzuje przede wszystkim wysoka skuteczność w zwalczaniu uciążliwych chwastów jednoliściennych w uprawie zbóż ozimych i jarych oraz szerokie okno aplikacji. Środek pobierany jest przez liście, a następnie przemieszczany do miejsc oddziaływania, czyli do stożków wzrostu pędów i korzeni. Efekty widoczne są po upływie 2-4 tygodni od jego zastosowania, w zależności od warunków atmosferycznych.

FENUXAR® 69 EW docenią między innymi rolnicy mający duże problemy z chwastami jednoliściennymi w okresie późno wiosennym - wtórne zachwaszczenie, późne wschody. W zbożach ozimych (pszenica ozima, pszenżyto ozime) stosuje się go na wiosnę, po ruszeniu wegetacji zbóż ozimych, od fazy gdy widoczne są dwa rozkrzewiania do końca fazy trzeciego kolanka (BBCH 22-33), w dawce 1,0-1,2 l/ha. W zbożach jarych (jęczmień jary, pszenica jara) należy stosować go od początku fazy krzewienia do końca fazy pierwszego kolanka (BBCH 20-31), w dawce 0,8-1,0 l/ha – mówi Jacek Skwira, Dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w biznesie Agro Grupy CIECH.

FENUXAR® 69 EW zwalcza takie chwasty jak miotła zbożowa, owiec głuchy i chwastnica jednostronna. Jest także doskonałym uzupełnieniem oferty herbicydowej CIECH Sarzyna, zwłaszcza rodziny CHWASTOX®, najpopularniejszych herbicydów stosowanych w uprawie zbóż w Polsce. Dzięki temu w jednym zabiegu można skutecznie zwalczyć zarówno chwasty dwuliścienne, jak i jednoliścienne. Dla pełnej ochrony zbóż ozimych można z kolei połączyć go z Ambasador 75 WG.

Więcej wartościowych porad na temat ochrony roślin uprawnych można znaleźć na stronie Opens external link in new windowwww.ciechagro.pl   (m.in. w zakładkach „Porady eksperta” oraz „Atlas chwastów”) lub na kanale „CIECH Sarzyna” na portalu Opens external link in new windowYouTube.

 

Kontakt:

tel. +48 723 66 86 86.

 

 

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® 250 SC, ASKALON® 125 SC, AKAPIT® 125 EC, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 40 krajów całego świata.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry