Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH aktywnym uczestnikiem Select USA Investment Summit

Prezes Zarządu CIECH S.A., Dawid Jakubowicz, oraz Członek Zarządu CIECH S.A., Jarosław Romanowski, reprezentowali Grupę CIECH podczas SelectUSA Investment Summit 2022 – najważniejszego wydarzenia promującego bezpośrednie inwestycje w Stanach Zjednoczonych, organizowanego przez Departament Handlu. Konferencja trwała od 26 do 29 czerwca 2022 roku.

 

 

SelectUSA Investment Summit to międzynarodowe wydarzenie organizowane od 2013 roku, które według organizatorów przyczyniło się do napływu do USA bezpośrednich inwestycji o wartości blisko 60 mld dolarów, a także stworzenia ok. 50 tys. miejsc pracy.

 

 

Tegoroczna edycja, odbywająca się pod koniec czerwca w National Harbor (Maryland), była największą z dotychczasowych pod względem liczby uczestników i firm zainteresowanych obecnością w USA. Łącznie wzięło w niej udział 1400 przedsiębiorstw z ponad 70 krajów, w tym kilkanaście firm z Polski. Wśród budujących i wzmacniających relacje z przedstawicielami władz stanowych i federalnych USA byli Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A., oraz Jarosław Romanowski, Członek Zarządu Spółki.

 

 

- Udział w SelectUSA Investment Summit to ważne wydarzenie w momencie nowego otwarcia i budowy globalnej pozycji naszej Grupy. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych i owocnych spotkaniach, w tym także mieliśmy zaszczyt porozmawiać z ambasadorem USA w Polsce, panem Markiem Brzezinskim – powiedział Dawid Jakubowicz.

 

 

- Kontakty z administracją amerykańską są ważnym elementem naszych działań w kontekście potencjalnych planów Grupy dotyczących obecności na rynku amerykańskim – dodał z kolei Jarosław Romanowski.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com,

tel. +48 723 66 86 86

 

Zapraszamy do obserwowania mediów społecznościowych Grupy CIECH:

LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/

Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.


Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.


Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.


CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.


Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry