Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH buduje w Janikowie nowoczesny magazyn na produkty solne

W zakładzie CIECH Soda Polska SA w Janikowie trwa budowa nowego magazynu wysokiego składowania. Magazyn będzie wykorzystywany do przechowywania wyrobów gotowych soli suchej (sól spożywcza, przemysłowa, paszowa czy tabletki solne). Według planów budowa magazynu zakończy się jeszcze w 2017 roku. Docelowo będzie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych obiektów tego typu w Polsce. Wyroby solne to jedna z podstawowych grup produktowych w ofercie Grupy CIECH. 

Wartość inwestycji w nowy obiekt magazynowy przekracza 17 mln złotych. Jej celem jest z jednej strony zapewnienie pełnej dostępności produktów, z drugiej - dostosowanie cyklu sprzedaży do wymagań rynku oraz możliwości produkcyjnych do cyklu sprzedaży. Nowy magazyn pozwoli CIECH Soda Polska przede wszystkim na trzykrotne zwiększenie powierzchni magazynowej. Potencjalna rozbudowa o dodatkowe systemy automatyzacji może w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć dostępną przestrzeń na składowanie produktów solnych.

Rozbudowa naszej oferty o produkty specjalistyczne – w tym oparte na soli, jak np. tabletki do uzdatniania wody – jest jednym z fundamentów dalszego rozwoju Grupy CIECH. Inwestujemy w infrastrukturę, która pozwala na lepszą obsługę klientów, zapewnienie odpowiedniej płynności dostaw, ale także na systematyczne poszerzanie asortymentu produktów solnych – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH SA.

- Wybudowanie nowego magazynu pozwoli nam w dłuższym terminie na rozszerzenie asortymentu oferowanych produktów solnych, a także wyraźnie poprawi efektywność kosztową i skróci czas wykonywania operacji wewnętrznych. Odczuwalne będzie na przykład skrócenie czasu załadunku pojazdów wyrobami gotowymi, który zmniejszy się nawet o połowę.– mówi Damian Kowenicki, członek zarządu CIECH Soda Polska i dyrektor Business Unit „Sól” w Grupie CIECH.

Powstający budynek o powierzchni 3600 m2 będzie zdolny do zmagazynowania ponad 13 000 palet, a docelowo, po dodatkowej automatyzacji – zostanie stworzona w nim przestrzeń dla nawet ponad 20 000 miejsc paletowych. Tak wysoki stopień wykorzystania przestrzeni będzie możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu technologii gęstego składowania oraz nowoczesnych wewnętrznych rozwiązań transportowych, w tym systemów przenośników połączonych z automatycznym rozpoznawaniem palet i sterowaniem ich przepływem, a także automatycznych wózków satelitarnych.

Zakład w Janikowie produkuje ponad 1500 ton soli na dobę w systemie 24/7. Wśród produktów znajduje się m.in. popularna Sól Kujawska, którą można kupić w wielu sieciach sklepowych w Polsce. Produkty solne z Janikowa trafiają także do Europy Zachodniej, Środkowej oraz krajów skandynawskich. Zakład posiada szereg certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość produkcji, w tym FSCC 22000 poświadczający bezpieczeństwo produkcji soli spożywczej.

 

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

CIECH Soda Polska jest jedynym w Polsce, a drugim w Europie, producentem sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej. Produkuje także sól warzoną suchą i mokrą. Na rodzinnym rynku firma jest największym wytwórcą tego asortymentu i właścicielem znanej marki konsumenckiej: Sól Kujawska. W portfolio spółki znajdują się także inne wyroby chemiczne – soda oczyszczona, chlorek wapnia, hopkalit, mieszanki solne, peklosól oraz tabletki solne. CIECH Soda Polska jest jednym z największych i najważniejszych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim zatrudniającym ponad 1000 pracowników. Spółka bezpośrednio wpływa na kondycję ponad 60 różnych firm lokalnych, przez co ma kluczowe znaczenie dla lokalnej gospodarki.

Do góry