Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH na jubileuszowym X Kongresie Polska Chemia z prestiżowym tytułem Ambasadora Polskiej Chemii

Grupa CIECH aktywnie wzięła udział w jubileuszowym X Kongresie Polska Chemia, który odbył się 13 i 14 czerwca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Wydarzenie pod hasłem „Rozwój – Zrównoważoność – Przyszłość” organizowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego od dekady jest kluczowe dla branży chemicznej w Polsce. W tym roku do Lublina przybyło niemal 400 ekspertów i ekspertek ze świata nauki, biznesu, organizacji branżowych oraz polityki z kraju i Europy, w tym również przedstawiciele i przedstawicielki CIECH. Grupa została również uhonorowana mianem Ambasadora Polskiej Chemii za jej znaczący wkład w współtworzenie branży chemicznej oraz zaangażowanie w zrównoważony rozwój i przyszłość sektora.

 

Na X Kongresie Polska Chemia prelegenci i prelegentki z polskiego oraz międzynarodowego środowiska chemicznego dzielili się swoimi doświadczeniami i prezentowali najnowsze osiągnięcia chemii i dziedzin pobliskich. Każda edycja tego branżowego spotkania to doskonała platformą do nawiązywania kontaktów, wymiany wiedzy i inspirujących dyskusji pomiędzy przedstawicielami przemysłu chemicznego, instytucji badawczych, organizacji branżowych oraz decydentów. Wydarzenie  nie tylko umożliwiło spotkanie liderów branży, ale także zachęcało do podejmowania działań mających na celu zrównoważony rozwój i oraz na uwadze przyszłość polskiego przemysłu chemicznego. W tegorocznej edycji Grupa CIECH była widocznie reprezentowana. W debatach wzięli udział Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH S.A., Małgorzata Musińska-Kubis, Kierowniczka Transportu Morskiego w Grupie CIECH oraz Katarzyna Bieńkowska, Dyrektorka Działu HR i Administracji w Grupie CIECH. 

 

W panelu dyskusyjnym Dekarbonizacja przemysłu - czy to w pełni możliwe?, podczas pierwszego dnia kongresu, Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH, podzielił się swoją perspektywą na temat znaczenia digitalizacji we współczesnym biznesie i jej wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstw. W swoim wystąpieniu podkreślał, że Grupa CIECH nieustannie kontynuuje proces wdrażania innowacji, przywiązując tym samym dużą wagę do cyfryzacji. - Pracujemy jako Grupa CIECH, nad rozwiązaniami zmniejszającymi emisje CO2, opracowujemy nowe technologie i korzystamy już z tych dostępnych. Kładziemy bardzo duży nacisk na dekarbonizację. Nowoczesne rozwiązania mogą nam w tym procesie pomóc – mówił Kamil Majczak. 

 

W inaugurującym dniu kongresu odbyła się również sesja Efektywny transport w zielonych realiach, w której udział wzięła Małgorzata Musińska-Kubis, Kierowniczka Transportu Morskiego w Grupie CIECH. - Logistyka zrównoważona to określona postawa i zrozumienie istoty rzeczy. Wraz z naszymi partnerami wspieramy tę ideę i jej praktyczną realizację, nawet jeśli początkowo są to małe kroki. Wartością w Grupie CIECH jest ownership czyli odpowiedzialność za nasze działania, także te związane z logistyką w transformującym się biznesie – mówiła Małgorzata Musińska-Kubis, Kierowniczka Transportu Morskiego w Grupie CIECH. 

 

Pierwszy dzień wydarzenia zakończył się uroczystym wręczeniem wyróżnienia Ambasadora Polskiej Chemii dla Grupy CIECH. Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH S.A przyjął tytuł z rąk Prezesa Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, dra inż. Tomasza Zielińskiego. Przy tej okazji podkreślano rolę CIECH jako lidera branży chemicznej oraz jej zaangażowanie w dążenie do zrównoważonego rozwoju i przyszłości. W imieniu całej Grupy CIECH serdecznie dziękuję Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego za tytuł Ambasadora Polskiej Chemii. Jednocześnie gratuluję pięknego jubileuszu 35-lecia oraz - także jubileuszowego X Kongresu. Cieszę się, że CIECH - jako międzynarodowa grupa chemiczna o silnej pozycji w branży w Europie - został doceniony za swoją działalność przez PIPC. Mamy ambitne cele, krocząc po ścieżce ku dekarbonizacji. Wszelkie inicjatywy zmniejszające oddziaływanie na środowisko naturalne są kluczowym elementem naszej strategii biznesowej oraz zobowiązań w ramach strategii ESG – powiedział Kamil Majczak odbierając tytuł Ambasadora Polskiej Chemii. Prezes Zarządu CIECH podziękował również całemu zespołowi Grupy CIECH za ich codzienną ciężką pracę i zaangażowanie, które przyczyniły się do osiągnięcia tego sukcesu. Podkreślił, że to wspólne wysiłki i determinacja całego zespołu CIECH sprawiły, że firma zyskała zaszczytne miano.

 

W drugim dniu kongresu odbyła się sesja poświęcona tematowi Zielone kompetencje - oczekiwania vs. rzeczywistość. W jej trakcie Katarzyna Bieńkowska, Dyrektorka Działu HR i Administracji w Grupie CIECH, podzieliła się informacjami na temat inwestycji Grupy CIECH w rozwój zielonych kompetencji. - Poprzez współpracę z uczelniami technicznymi możemy tworzyć rezerwuar kompetencji. Jesteśmy otwarci na studentów, zapraszamy ich co roku na staże do CIECH, duża część z nich zostaje z nami na stałe. Jednak ważnym jest, aby edukacja nie dotyczyła tylko młodego pokolenia. Już wewnątrz organizacji należy inwestować w rozwój kompetencji pracowników, co robimy w CIECH, realizując strategię ESG. Zielone kompetencje dotyczą nas wszystkich – mówiła Katarzyna Bieńkowska.

 

Na Kongresie Polska Chemia w Lublinie wymieniano doświadczenia i wiedzę, czerpano z możliwości prezentacji perspektyw dla branży chemicznej w różnorodnych obszarach gospodarki i transformacji przemysłu. X, udana jego edycja stanowi obietnicę interesujących odsłon tego spotkania branżowego w kolejnych latach. 

 

Kontakt dla mediów:

Żaneta Przybylska, Rzeczniczka prasowa Grupy CIECH

zaneta.przybylska@ciechgroup.com, tel. +48 511 80 92 81.

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.


CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com.

Do góry