Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH po raz kolejny została sponsorem Malta Festival Poznań 2021

Rusza 31. edycja Malta Festival Poznań, jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Hasłem tegorocznej odsłony, podkreślającym jej nostalgiczny powrót do swoich korzeni, jest „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Jak co roku w ramach Festiwalu na uczestników czeka szereg atrakcji – między 18. a 29. czerwca odbędzie się prawie 150 wydarzeń (w tym 136 bezpłatnych), które przygotowało 612 artystów i artystek w 24 lokalizacjach. Sponsorem wydarzenia, już po raz kolejny, została Grupa CIECH.

 

W tym sezonie organizatorzy Festiwalu zapowiadają, że będzie kolorowo i nostalgicznie. Na Maltę powrócą siedzenie na trawie, piknikowanie, a także żonglerka, pantomima, klaunada i akrobacje. Wydarzenie co roku zmienia Poznań w artystyczną mekkę, przyciągając fanów teatru, filmu, tańca i sztuk wizualnych z całego świata. To wyjątkowe spotkanie artystów, intelektualistów, osób o różnych poglądach, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

 

W tegorocznej edycji Festiwalu widzowie zobaczą m.in. Milo Rau – reżysera nazywanego przez krytyków „najbardziej wpływowym” („Die Zeit”), „najczęściej nagradzanym” („Le Soir”), „najciekawszym” („De Standaard”) i „najambitniejszym” („The Guardian”) artystą naszych czasów. Jego obecność otwiera na Malcie nowy nurt programowy – Portret Artysty / Artystki.

 

Bardzo nas cieszy, że partnerzy i sponsorzy Malty włączają się w program festiwalu, są częścią naszego artystycznego świata, współtworzą klimat i przede wszystkim wnoszą swoją energię w organizację tego wielkiego miejskiego święta - mówi Michał Merczyński, Dyrektor Malta Festival Poznań.

 

Festiwal odbywa się od 1991 roku w Poznaniu, na przełomie czerwca i lipca. Nazwa wydarzenia pochodzi od okolicznego Jeziora Maltańskiego. Więcej informacji na temat Malta Festival Poznań można znaleźć na stronie https://malta-festival.pl/pl.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry