Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH podpisała 10-letni kontrakt na dostawy pary technologicznej dla swojej spółki w Rumunii

Spółka CIECH Soda Romania zawarła umowę na dostawy pary technologicznej ze spółką CET Govora na okres 10 lat. Oznacza to stabilność w dostawach surowca, niezbędnego do produkcji sody kalcynowanej (jednego z podstawowych produktów oferowanych przez Grupę CIECH) oraz krzemianów płynnych. Po dwóch latach cena pary będzie renegocjowana. Szacunkowa wartość umowy na dostawy surowca do końca 2018 roku wyniesie 305 mln zł.

- Zapewniliśmy spółce działającej w Rumunii dostawy niezbędnego surowca do produkcji sody kalcynowanej i krzemianów. Warunki kontraktu umożliwiają rozwój sprzedaży na rynkach nie tylko Europy Środkowej i Południowej, ale również w strategicznych dla nas rejonach Azji, Bliskiego Wschodu oraz Afryki – mówi Maciej Tybura, Prezes Zarządu CIECH.

Umowa została zawarta na 10 lat, a ustalona cena pary będzie obowiązywać do 31 grudnia 2018 roku. Po tym terminie strony umowy ponownie przystąpią do negocjacji ceny.

CIECH Soda Romania produkuje sodę kalcynowaną oraz krzemiany płynne. Grupa CIECH ma fabryki sody w Polsce, Niemczech i Rumunii. Fabryka w Rumunii obsługuje klientów na trzech kontynentach (Europa, Azja, Afryka).


Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH – miroslaw.kuk@ciechgroup.com , tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry