Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH podsumowała kolejny udany rok szkolny w Akademii Szkolnych Talentów

Siedemnaścioro uczestników Akademii Szkolnych Talentów zrealizowało w roku szkolnym 2021/22 ponad 1800 godzin lekcyjnych pod okiem mentorów z Fundacji Nativated. Troje tegorocznych maturzystów podeszło do egzaminu maturalnego i będzie aplikować na kierunki takie jak prawo, medycyna i informatyka. Akademia Szkolnych Talentów to bezpłatny, wieloletni program wsparcia i mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników przedsiębiorstw należących do holdingu Kulczyk Investments (w tym Grupy CIECH), zainicjowany przez Sebastiana Kulczyka. Nabór do kolejnego rocznika programu ruszy już w sierpniu, a wczesną jesienią poznamy troje nowych uczestników Akademii. Więcej szczegółów już wkrótce na stronie www.akademiaszkolnychtalentow.pl.

 

W Akademii Szkolnych Talentów uczy się obecnie siedemnaścioro dzieci – szóstka z nich „reprezentuje” CIECH, kolejna szóstka spółkę Autostrada Eksploatacja S.A., dwójka spółkę Autostrada Wielkopolska S.A., a pozostała trójka spółkę KI One. Od nowego roku szkolnego w programie będzie nadal uczestniczyć 17 osób, ponieważ tegoroczni maturzyści - Julia, Michał oraz Anastazja, rozpoczną od października studia na wybranych uczelniach wyższych, a ich miejsce zastąpi trójka nowych uczniów, wyłonionych w rekrutacji, która rozpocznie się pod koniec wakacji.

 

W roku szkolnym 2021/2022 nauczyciele z Fundacji Nativated, będącej operatorem programu, w tym 24 tutorów z Polski oraz 6 native speakerów z Wielkiej Brytanii, przeprowadziło dla podopiecznych programu ponad 1800 lekcji.

 

Troje uczestników Akademii podeszło do egzaminu maturalnego, mając za sobą rok bardzo ciężkiej pracy i przygotowań. Dwójka z nich to dzieci pracowników Grupy CIECH: Anastazja Lipińska zajęła 4. miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie, dzięki czemu mogła skoncentrować swoje siły na maturze, wiedząc, że na indeks na studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim już zapracowała. Michał Zdziarski systematycznie odbywał zajęcia z języka angielskiego oraz informatyki, chcąc zrealizować swoje marzenie o karierze programisty.

 

Pozostali uczestnicy Akademii pracowali nad swoimi najważniejszymi i ulubionymi przedmiotami. Szymon Balicki realizował trudny materiał przygotowujący do olimpiady z matematyki, przeplatając gramatykę angielską z rozwiązywaniem zadań matematycznych w języku angielskim, oraz pracował nad swoimi umiejętnościami programistycznymi. Maria Gnatek, nowa uczestniczka programu, zdecydowała się na lekcje z matematyki, fizyki – przedmiotu, z którym najściślej wiąże swoją przyszłość, oraz języka angielskiego – z native speakerem z Oksfordu, który znacznie podniósł jej kompetencje językowe przez ostatnie kilka miesięcy.

 

Miłosz Kubis, również nowy uczestnik Akademii, który dołączył do programu w październiku zeszłego roku, zaskoczył tutorów swoim zapałem do nauki języka szwedzkiego, z którym miał już kiedyś styczność i ma ambicje, aby mówić w nim płynnie. Dodatkowo, Miłosz rozwija się też pod kątem programowania, matematyki oraz języka angielskiego, który również realizuje z native speakerem z Oksfordu. Z kolei Antoni Dec zdecydował, że podejdzie do wymagającej aplikacji na studia medyczne we Włoszech i pod okiem mentorki rozpoczął przygotowania do tego procesu.

 

Regularne postępy uczestników Akademii Szkolnych Talentów można śledzić na stronie www.akademiaszkolnychtalentow.pl. Znajdują się tam też ciekawe informacje dla rodziców i podopiecznych, a także wszystkich chcących śledzić postępy absolwentów programu.

 

Dotychczasowi absolwenci Akademii Szkolnych Talentów uzyskiwali doskonałe wyniki na maturze. Część z nich dostała się również na prestiżowe zagraniczne uczelnie. Wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, w 2020 roku Liliana Jęziorska z Janikowa rozpoczęła studia biochemiczne na Uniwersytecie w Southampton, a w 2021 roku kolejna dwójka absolwentów podjęła naukę na uczelniach w Zurychu i Amsterdamie.

 

Akademia Szkolnych Talentów powstała z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, właściciela i Prezesa Zarządu Kulczyk Investments. Pierwszy nabór do programu był przeprowadzony w 2018 roku wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, w kolejnych latach dołączyły do niego spółki Autostrada Wielkopolska S.A., Autostrada Eksploatacja S.A. oraz KI One.

 

Operatorem programu jest Fundacja Nativated, która opracowuje uczestnikom Akademii indywidualne plany rozwoju, uwzględniające wiele wymiarów – akademicki, naukowy, sportowy, artystyczny, językowy czy wolontariacki. Fundacja zapewnia uczniom systematyczne zajęcia w języku polskim oraz angielskim, a także konsultacje ze studentami i absolwentami najlepszych światowych uczelni, które prowadzone są w trybie online za pomocą komunikatora wideo Nativated.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.akademiaszkolnychtalentow.pl.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

CIECH to międzynarodowa, grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry