Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH poszerzy portfolio produktów solnych

Grupa CIECH – największy w Polsce producent soli warzonej – zamierza wprowadzić kolejne produkty solne do swojej oferty. W Janikowie koło Inowrocławia CIECH rozbuduje istniejącą instalację do produkcji soli o nową linię do wytwarzania granulatu solnego (używanego do produkcji m.in. soli do zmywarek) oraz lizawek solnych przeznaczonych dla zwierząt hodowlanych. Oba nowe produkty poszerzą portfolio produktów solnych Grupy, na które składa się dziś m.in. sól spożywcza i przemysłowa oraz tabletki solne. Wartość planowanych inwestycji przekroczy 30 mln zł. 

- Konsekwentnie rozbudowujemy portfel produktów specjalistycznych w naszej ofercie. Decyzje o inwestycjach w granulat solny do zmywarek i sól przeznaczoną dla zwierząt hodowlanych poprzedziliśmy skrupulatną analizą rynku. Nasze instalacje budujemy z wykorzystaniem najnowszych, najbardziej efektywnych technologii, co pozwoli nam na uzyskanie produktów najwyższej jakości  – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Granulat solny stosowany jest do uzdatniania wody (zmiękczania wody) – m.in. w zmywarkach i innych urządzeniach AGD, których popularność rośnie w Europie Środkowej i Wschodniej. CIECH chce oferować granulat zarówno jako surowiec, jak i produkt pod marką własną sprzedawany w detalicznych sieciach handlowych.

- Rozszerzając portfel produktów o sól granulowaną umacniamy swoją pozycje na rynku produktów do uzdatniania wody. Obecnie posiadamy w ofercie tabletki solne - jesteśmy ich największym producentem w Polsce i jednym z największych w Europie, z solidną pozycją na rynku. Wprowadzenie nowego produktu to efekt strategii obranej przez Grupę CIECH – rozwoju produktów specjalistycznych – mówi Damian Kowenicki, członek zarządu CIECH Soda Polska i szef Business Unitu „Sól”.

Drugi z nowych produktów solnych CIECH to lizawki solne stosowane w hodowli zwierząt. Dostarczają one zwierzętom niezbędnych jonów sodu i chloru, co poprawia efektywność i wydajność produkcji zwierzęcej. Warto podkreślić, że w klimacie umiarkowanym, uzupełnianie diety zwierząt w sól jest bardzo ważne - zwłaszcza w okresie letnim i przy odżywianiu młodych osobników. Według danych Eurostatu Polska jest w gronie krajów z największym pogłowiem bydła i krów mlecznych.

- Lizawki solne kierowane będą bezpośrednio do klientów końcowych w biznesie Agro (dużym hodowcom), jak i producentom pasz. Będziemy wykorzystywać obecność i rozpoznawalność marki CIECH wśród rolników i hodowców, m.in. wykorzystując solidną pozycję rynkową i długoterminowe relacje CIECH Sarzyna – mówi Damian Kowenicki.

Grupa CIECH ma już w swojej ofercie produkty skierowane do hodowców bydła i trzody: sól paszową oraz sodę oczyszczoną (pod marką Sobic Feed), produkowane przez CIECH Soda Polska. Dodatkowo inna z Grupy CIECH - CIECH Sarzyna - jest największym producentem środków ochrony roślin w Polsce, obecnym także w 40 krajach świata.

Zarówno granulat jak i lizawki będą produkowane w zakładach w Janikowie koło Inowrocławia. Zakład w Janikowie produkuje ponad 1500 ton soli na dobę w systemie 24/7. Wśród oferowanych przez zakład produktów solnych znajduje się m.in. popularna Sól Kujawska, którą można kupić w wielu sieciach sklepowych w Polsce. Produkty solne Grupy CIECH trafiają także do Europy Zachodniej, Środkowej oraz krajów skandynawskich. Zakład posiada szereg certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość produkcji, w tym FSCC 22000 poświadczający bezpieczeństwo produkcji soli spożywczej.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

CIECH Soda Polska jest jedynym w Polsce, a drugim w Europie, producentem sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej. Produkuje także sól warzoną suchą i mokrą. Na rodzinnym rynku firma jest największym wytwórcą tego asortymentu i właścicielem znanej marki konsumenckiej: Sól Kujawska. W portfolio spółki znajdują się także inne wyroby chemiczne – soda oczyszczona, chlorek wapnia, hopkalit, mieszanki solne, peklosól oraz tabletki solne. CIECH Soda Polska jest jednym z największych i najważniejszych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim zatrudniającym ponad 1000 pracowników. Spółka bezpośrednio wpływa na kondycję ponad 60 różnych firm lokalnych, przez co ma kluczowe znaczenie dla lokalnej gospodarki.

Do góry