Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH rozbuduje swój biznes AGRO o nawozy specjalistyczne - SARPLON

Grupa CIECH, będąca dziś największym polskim producentem środków ochrony roślin, poszerzyła swoją ofertę w segmencie AGRO o nową kategorię – profesjonalne nawozy specjalistyczne oferowane pod marką własną SARPLON®. Wejście w nowy i szybko rozwijający się rynek, to kolejny element realizacji strategii Grupy CIECH, zakładającej m.in. dywersyfikację produktową wewnątrz segmentów swojej działalności oraz poszerzenie portfolio produktowego o wyroby specjalistyczne i wysokomarżowe.

Należąca do Grupy CIECH spółka CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, poszerzył swoją ofertę w segmencie AGRO. Firma zadebiutowała w kategorii profesjonalnych nawozów dolistnych z linią produktową SARPLON®, przeznaczoną dla rolników pragnących intensyfikować swoją produkcję, stosując zaawansowane technologie produkcji.

Profesjonalne nawozy dolistne to perspektywiczny i szybko rozwijający się rynek, którego wartość w Polsce szacowana jest dziś na ponad 300 mln zł. Nawożenie dolistnie stosowane jest m.in. w uprawie zbóż, rzepaku i kukurydzy. Zabieg ten służy uzupełnieniu składników pokarmowych wpływających na jakość i wielkość plonu. Wskutek wzrostu zaufania rolników do nawozów dolistnych, a co za tym idzie zwiększeniu powierzchni nawożonej dolistnie, rynek ten wzrósł w ciągu ostatnich sześciu lat o blisko 60 proc.

- Już od dłuższego czasu konsekwentnie dywersyfikujemy wewnętrznie strategiczne segmenty naszej działalności, poszerzając je o wysokomarżowe produkty specjalistyczne. Podejmując decyzje inwestycyjne uważnie analizujemy globalne megatrendy – demograficzne, społeczne czy regulacyjne. Globalny wzrost liczby ludności oraz niekorzystne warunki klimatyczne skłaniają rolników do działań interwencyjnych w dokarmianiu roślin w celu maksymalizacji plonów z 1 ha upraw. Chcemy wyjść im naprzeciw oferując już nie tylko sprawdzone środki ochrony roślin, ale także wysokiej klasy nawozy specjalistyczne. W ten sposób nasza oferta dla rolników jest coraz bardziej kompleksowa – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Spółka CIECH Sarzyna konsekwentnie rozbudowuje swój biznes AGRO poprzez rozwój portfolio produktowego, za które odpowiada centrum badawczo-rozwojowe CIECH, budowę nowych kanałów dystrybucji, wzmocnienie sił sprzedażowych czy intensyfikację działań marketingowych. Poszerzając swoją ofertę dla rolnictwa o nawozy profesjonalne, Spółka zamierza wzmocnić swoją pozycję rynkową oraz wizerunek kompleksowego producenta produktów AGRO.

- Naszym strategicznym celem w biznesie AGRO jest systematyczny wzrost sprzedaży. Dlatego rozwój oferty CIECH Sarzyna o nawozy specjalistyczne to dla nas naturalny kolejny krok w rozwoju. Liczymy, że dzięki naszej dzisiejszej pozycji na rynku środków ochrony roślin oraz sprawdzonym kanałom dystrybucji, szybko zbudujemy znaczącą pozycję na tym bardzo perspektywicznym rynku nawozów dolistnych. Z naszych obserwacji wynika, że nawozy dolistne postrzegane są przez rolników jako specjalistyczne, więc chcemy wykorzystać markę CIECH Sarzyna do budowania świadomości zalet stosowania takich produktów. Synergia z naszą obecną ofertą środków ochrony roślin daje możliwość łącznego ich stosowania z produktami z rodziny SARPLON®. Produkty te doskonale się uzupełniają, dając rolnikom podwójną korzyść: uprawy wolne od chwastów oraz większy plon, wyższej jakości – mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

Nawożenie dolistnie służy uzupełnieniu składników pokarmowych. Nawozy SARPLON® wpływają również na zwiększenie tolerancji roślin na warunki stresowe i choroby oraz stymulują procesy metaboliczne przyczyniając się do zwiększenia plonu.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. W 2017 roku obchodzi swoje 80-lecie. CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: Chwastox, Agrosar 360SL oraz ZIEMOVIT. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.

Do góry