Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH wspiera mecz polskiej kadry tenisowej kobiet w Inowrocławiu

Grupa CIECH wspiera organizację meczu Polska-Tajwan, który zostanie rozegrany w dniach 16-17 kwietnia br. w Inowrocławiu. Stawką spotkania będzie miejsce w przyszłorocznej Grupie Światowej II Pucharu Federacji, będącego drużynowymi mistrzostwami świata w tenisie kobiet. Grupa skupia się na wsparciu najważniejszych wydarzeń w tych miejscowościach, gdzie prowadzi swoją działalność gospodarczą.

- Inowrocław to wspaniałe miasto, którego mieszkańcy zasługują na to, by znajdować się w centrum sportowych wydarzeń na najwyższym, światowym poziomie. Cieszę się, że jako Grupa CIECH możemy się do tego przyczynić. Od lat pełnimy kluczową rolę dla lokalnej gospodarki, nie tylko zatrudniając w naszych zakładach ponad 1000 osób, ale także bezpośrednio wpływając na kondycję ponad 60 różnych firm z regionu. Teraz możemy do tego także dodać nasz wkład w życie kulturalno-sportowe Miasta. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać wydarzenie z udziałem tenisowej kadry Polski – stwierdził Jarosław Czerwiński, Prezes Zarządu CIECH Soda Polska.

Puchar Federacji to drużynowe mistrzostwa świata kobiet w tenisie. To impreza z ponad 50-letnią tradycją i emocjonującą historią, która każdego roku gromadzi na trybunach w sumie pół miliona widzów. Spotkaniu Polski z Tajwanem będą towarzyszyć wielkie sportowe emocje – stawką jest bowiem miejsce w przyszłorocznej Grupie Światowej II. Kibice mogą dodatkowo spodziewać się na trybunach hali OSiR w Inowrocławiu niepowtarzalnej atmosfery związanej z rywalizacją pomiędzy reprezentacjami narodowymi oraz licznych atrakcji – m.in. akcji promujących tenis oraz sesji autografowych.

CIECH Soda Polska jest jednym z największych i najważniejszych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim. Spółka jest jedynym w Polsce, a drugim w Europie, producentem sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej. Produkuje także sól warzoną mokrą i suchą.

Na rodzinnym rynku firma jest największym wytwórcą tego asortymentu i wywtórcą soli spożywczej pod znaną i cenioną marką Sól Kujawska. W portfolio spółki znajdują się także inne wyroby chemiczne – soda oczyszczona, chlorek wapnia, hopkalit, mieszanki solne, peklosól oraz tabletki solne.

 

Kontakt dla mediów:

Maciej Powroźnik, Rzecznik Grupy CIECH

Tel. (+48 22) 639 17 70, kom. 50 50 50 426

email: maciej.powroznik@ciechgroup.com

 

CIECH - 70 lat na światowych rynkach

CIECH jest liderem polskiego rynku chemicznego i jedną z największych polskich firm

o międzynarodowym zasięgu. To Grupa nowocześnie zarządzana i konkurencyjna. W jej skład wchodzi 8 zakładów produkcyjnych oraz firmy handlowe i usługowe. Firma powstała w 1945 roku w Łodzi.

Grupa CIECH oferuje najwyższej klasy produkty chemiczne: sodę kalcynowaną (drugie miejsce w Europie), sodę oczyszczoną, sól, żywice poliestrowe i epoksydowe, produkty AGRO i produkty szklane oraz inne chemikalia. Mają one zastosowanie m.in. w przemysłach: szklarskim, spożywczym, meblowym, do produkcji detergentów, w rolnictwie oraz budownictwie.

Od lutego 2005 roku spółka CIECH SA notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dowiedz się więcej na stronie http://ciechgroup.com/.

Do góry