Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH wyróżniana za rozwiązania logistyczne

Grupa CIECH otrzymała główną nagrodę VII edycji programu Supply Chain Designer oraz wyróżnienie w kategorii Supply Chain Young Designer 2018. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas Gali Logistyki Transportu i Produkcji, która odbyła się 4 grudnia 2018 roku.

Projekt „Systemu zarządzania oknami czasowymi” zrealizowany przez CIECH dotyczył wprowadzenia szeregu rozwiązań przyczyniających się do ograniczenia czasu załadunku towarów, m.in. poprzez zwiększenie liczby punktów załadunkowych, modernizację istniejących terminali oraz budowę nowych wag samochodowych. Całość rozwiązania została wsparta systemem klasy TMS i zintegrowana w środowisku informatycznym organizacji.

Otrzymana nagroda to potwierdzenie i docenienie ważnej roli logistyki w działalności firmy przemysłowej – gdzie terminowa dostawa i wysoka jakość usługi stanowią nierozłączny element oferty handlowej i odgrywa znaczącą rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Jest mi niezmiernie miło, że rozwiązanie wdrożone w Ciech zostało docenione przez jury a nagroda wręczona podczas prestiżowego spotkania jakim jest gala logistyki branży logistycznej, jest uwieńczeniem ciężkiej pracy całego zespołu w biurze logistyki – mówi Hubert Frasunkiewicz, Dyrektor Pionu Zarządzania Łańcuchem Dostaw.

Z kolei kategoria Supply Chain Young Designer 2018 dotyczy projektów powstałych w programie rozwoju dla najlepszych studentów z obszaru łańcucha dostaw w Polsce - Top Young 100. Jego celem jest stworzenie mechanizmów umożliwiających rozwiązywanie rzeczywistych problemów biznesowych, intensywne szkolenia w zakresie twardych i miękkich kompetencji oraz mentoring Zespół studentów pod nadzorem opiekuna w Ciech został wyróżniony za stworzenie projektu kompleksowego kalkulatora kosztów transportu drogowego w oparciu o stałe aktualizowanie ceny paliwa i parametry dostaw. W efekcie kalkulator umożliwi automatyzację wyceny kosztów transportu w procesie dystrybucji, co pozwoli na skrócenie czasu opracowywania oferty oraz przygotowania kalkulacji handlowej z usługą transportu.

Do góry