Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Grupa CIECH wyróżniona w rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” jako lider branży chemicznej

Grupa CIECH została wyróżniona w rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski”, organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita z okazji 100-lecia jego powstania, jako lider przemysłu chemicznego. CIECH został doceniony za swoją silną pozycję na rynkach europejskich i globalnych, o której świadczy eksport produktów do 100 krajów całego świata oraz osiem zakładów produkcyjnych w trzech krajach Unii Europejskiej – Polsce, Niemczech i Rumunii.

 

W rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” nagrodzono pięć firm i wyróżniono 19 przedsiębiorstw – liderów rozmaitych branż polskiej gospodarki. Laureatów wybrała kapituła rankingu, składająca się z uznanych ekonomistów i analityków rynku. Oprócz twardych danych ekonomicznych, w przygotowaniu rankingu brano pod uwagę także znaczenie poszczególnych firm dla gospodarki, wyrażone m.in. poprzez odprowadzane podatki, poziom zatrudnienia, zaawansowanie technologiczne i innowacyjność, a także - efektywność.

 

Grupa CIECH została wyróżniona jako lider polskiej branży chemicznej oraz jedna z firm o kluczowym znaczeniu dla gospodarki, a tym samym dla rozwoju i przyszłości całego kraju. Tę opinię potwierdza zaprezentowany w marcu 2020 roku raport EY Polska, światowego lidera w zakresie profesjonalnych usług doradztwa biznesowego, przedstawiający wpływ Grupy CIECH na polską gospodarkę, ze szczególnym uwzględnieniem sektora przemysłowego.

 

Z opracowania wynika, że działalność Grupy CIECH jest bardzo ważna dla funkcjonowania wielu gałęzi polskiego przemysłu i łańcuchów dostaw. Przykładem jest produkcja szkła, do której wykorzystywana jest produkowana przez CIECH soda kalcynowana. Sektor ten wspiera miejsca pracy dla ponad 86 tysięcy osób w Polsce.

 

Według wyliczeń EY Polska, w 2018 roku CIECH wygenerował tylko w polskiej gospodarce 1,7 mld PLN wartości dodanej (wkład Grupy do PKB), 11,3 tys. miejsc pracy oraz 420 mln PLN dochodów dla sektora finansów publicznych.

 

Raport znajduje się na stronie www.ciechdlagospodarki.pl, prezentującej szczegółowe wyniki opracowania EY Polska w formie ciekawych infografik.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry