Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Hiszpańska spółka CIECH przekazała środki na walkę z koronawirusem

W działania na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z pandemią koronawirusa COVID-19, włączają się nie tylko polskie, ale i zagraniczne spółki z Grupy CIECH. Hiszpański Proplan – globalny dostawca generycznych środków ochrony roślin – przekazał lokalnej służbie zdrowia 100 zestawów ochronnych. W ich skład wchodzą m.in. specjalistyczne kombinezony, maski i rękawice. Ten niezbędny w czasie pandemii sprzęt trafił do lekarzy i ratowników medycznych z Madrytu.

 

Proplan to spółka przejęta przez Grupę CIECH w 2016 roku. Ten globalny dostawca środków ochrony roślin działa w modelu „Asset Light” (tzw. lekka struktura aktywów). Korzysta z outsourcingu w zakresie produkcji, dostawy surowców i logistyki. Spółka zarządza portfelem ponad 120 rejestracji i działa na 3 kontynentach. Głównym rynkiem działania Proplanu jest Hiszpania, ale firma dostarcza także środki ochrony roślin m.in. do Francji, Włoch, Australii i krajów Afryki. Planuje także ekspansję na rynki Ameryki Południowej.

 

Wyposażenie madryckiej służby zdrowia w specjalistyczny ekwipunek ochronny to kolejne działanie spółek Grupy CIECH w ramach walki z pandemią koronawirusa. Do tej pory w walkę z COVID-19 włączyły się już wszystkie spółki produkcyjne CIECH działające na terenie Polski. Grupa CIECH sfinansowała m.in. zakup stanowiska do podtrzymywania funkcji życiowych do szpitala w Leżajsku, przekazała 50 kombinezonów ochronnych na potrzeby lokalnej społeczności w Nowej Sarzynie, a także przyłbice ochronne dla pracowników służby zdrowia w Łańcucie, Inowrocławiu i powiecie żagańskim. Do szpitala polowego przygotowywanego w Bydgoszczy, trafiło natomiast 100 materacy wyprodukowanych przez CIECH Pianki. CIECH Sarzyna wyposażyła też lokalny samorząd, pracowników Grupy CIECH i ich rodziny w płyn dezynfekcyjny wyprodukowany w zakładzie.

 

Grupa CIECH podjęła również liczne działania, aby ochronić swoich pracowników, klientów i dostawców przed skutkami pandemii. Wszyscy pracownicy zostali objęci dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym obejmującym zakażenie COVID-19. We wszystkich zakładach produkcyjnych spółki wprowadzono także dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak obowiązkowy pomiar temperatury czy doposażenie w płyny dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej. Wprowadzono także rozwiązania ograniczające możliwość kontaktu między pracownikami, a także kierowcami dostawców i odbiorców firmy. Zredukowano załogę pracującą na terenie fabryk do minimum, a wspólne pomieszczenia i klamki podlegają dezynfekcji. Do niezbędnego minimum ograniczono także delegacje służbowe i wejścia na teren zakładów osób trzecich, a wszyscy pracownicy, których praca na to pozwala, zostali oddelegowani do pracy zdalnej. Przygotowano również scenariusze działań na różne warianty rozwoju sytuacji.

 

 

Kontakt: Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com; tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry