Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Informacja prasowa CIECH S.A.: Halvetic we Włoszech, ekspansja na nowe rynki, w Polsce trwa kampania „Halvetic Pewność 100%”

Włochy to kolejny rynek, na którym jest już dostępny Halvetic – przełomowy środek ochrony roślin, opracowany i produkowany przez CIECH Sarzyna. Proces rejestracyjny trwa również w Estonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Chorwacji i Urugwaju. W efekcie, ten innowacyjny produkt oparty na opatentowanej technologii BGT („Better Glyphosate Technology”) może być niedługo dostępny już w 18 krajach. Dodatkowo, dzięki rozszerzeniu rejestracji, Halvetic będzie można stosować także w uprawach małoobszarowych, co przyczyni się do zwiększenia jego uniwersalności i przydatności dla rolników oraz ogrodników. Równocześnie CIECH Sarzyna uruchamia także akcję „Halvetic Pewność 100%”, przekonującą, że technologia BGT, którą mają w zasięgu ręki, daje pewność skutecznego działania.

 

Halvetic to obecny na rynku od trzech lat herbicyd, który powstał w oparciu o innowacyjną technologię BGT, zarejestrowaną w Polsce przez CIECH Sarzyna. Produkt pozwala na utrzymanie dotychczasowej skuteczności produktów opartych na glifosacie, przy jednoczesnym obniżeniu dawki substancji aktywnej na hektar o połowę, w porównaniu do istniejącego standardu rynkowego. To przełom na światowym rynku formulacji glifosatu, a jednocześnie odpowiedź Grupy CIECH na wyzwania związane z transformacją rolnictwa w kierunku bardziej zrównoważonym. Skuteczność Halveticu została potwierdzona w około 500 próbach oraz testach polowych, prowadzonych w kilku strefach klimatycznych i na czterech kontynentach.

 

Produkt właśnie trafił do sprzedaży na rynku włoskim – to dwunasty kraj, w którym jest on już dostępny. Obecnie mogą korzystać z niego również użytkownicy m.in. na Słowacji, w Rumunii, Grecji, Portugalii, Bułgarii, Czechach czy Hiszpanii. Proces rejestracji herbicydu trwa również w Estonii, Urugwaju, Finlandii, Chorwacji, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. W efekcie, produkt ma szanse być zarejestrowany już na 18 rynkach.

 

Równolegle z dalszą ekspansją rynkową produktu, CIECH Sarzyna prowadzi akcję „Halvetic Pewność 100%”. Kampania ma na celu zwiększenie wartości dodanej dla rolników, którzy chcą stosować innowacyjne formy zwalczania chwastów, ale obawiają się zmiany dotychczasowych sposobów. Akcja polega na zapewnieniu rolnika o skutecznym działaniu zabiegu herbicydowego poprzez możliwość odzyskania zwrotu kosztów produktu w przypadku niesatysfakcjonującego efektu po zastosowaniu Halvetic.

 

– Dzięki setkom wykonanych testów na całym świecie jesteśmy pewni efektywności działania Halvetic, dlatego gwarantujemy 100% pewności jego skuteczności lub zwrot kosztów produktu. Halvetic to pewne rozwiązanie w zwalczaniu chwastów, dzięki innowacyjnej technologii BGT działa bardziej efektywnie w trudnych warunkach pogodowych niż inne rozwiązania na rynku. Jako producent, dajemy 100 procent pewności efektywności zabiegu przy założeniu spełnienia warunków stosowania naszego produktu. Niezwykle istotne znaczenie ma również fakt, że Halvetic pozwala na redukcję śladu chemicznego w środowisku, co jest kolejnym krokiem na drodze do zielonej transformacji rolnictwa – mówi Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu AGRO Grupy CIECH.

 

W ramach akcji „Halvetic Pewność 100%” uczestnicy mogą zdobyć cenne nagrody: kupony rabatowe oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Warunkiem udziału jest pozostawienie opinii na temat Halvetic na stronie programu lojalnościowego Partner Sarzyna (www.partnersarzyna.pl). Akcja trwa do 30 września 2023 r.

 

Dla rolników, którzy chcieliby poznać zalety tego innowacyjnego środka ochrony roślin, CIECH Sarzyna organizuje również ogólnopolski cykl ponad trzydziestu wydarzeń polowych pod nazwą Halvetic Tour. Spotkania te dedykowane są właścicielom gospodarstw rolnych oraz doradcom rolnym i będą odbywać się od maja do października br. Ich uczestnicy mają możliwość porozmawiania z ekspertami, którzy przedstawią dokładne informacje na temat działania Halveticu oraz sposobów jego stosowania. Halvetic Tour to również szansa na wymianę doświadczeń i zdobycie wiedzy na temat najnowszych trendów oraz technologii stosowanych w rolnictwie. 

 

Halvetic jest herbicydem nieselektywnym w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania bardzo szerokiego spektrum jednoliściennych oraz dwuliściennych chwastów jednorocznych i wieloletnich. Został stworzony z myślą o rolnikach ceniących szybką i trwałą skuteczność chwastobójczą, połączoną z troską o środowisko. Skuteczność produktu jest niezmienna nawet przy użyciu twardej wody czy w warunkach wywołujących stres roślinny. Halvetic skutecznie zwalcza wiele rodzajów chwastów, może być stosowany po zbiorach różnych upraw i na ścierniskach, do przedwschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy, w sadach, na terenach nieużytkowanych rolniczo oraz w ponad 60 uprawach małoobszarowych.

 

Kontakt dla mediów:

Żaneta Przybylska, Rzeczniczka Prasowa Grupy CIECH

zaneta.przybylska@ciechgroup.com, tel. +48 511 80 92 81.

 

Kontakt do działu sprzedaży (pomoc dla klientów):

sprzedaz.sarzyna@ciechgroup.com, tel. (17) 24 07 503.

 

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej biznesu AGRO. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, HALVETIC®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® SUPER 250 SC, DOVVO® 375 SC, LABRADOR® EXTRA 50 EC, NIKOSAR® 060 OD, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 50 krajów całego świata.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie https://ciechagro.pl/pl

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ok. 3,5 tysiąca osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry