Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Instytut Wzornictwa Przemysłowego docenił opakowania linii produktów Chwastox

Linia produktów Chwastox otrzymała tytuł „Finalista Konkursu Dobry Wzór 2017” w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”. Nagrody przyznawane są przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jedyną w kraju instytucję o statusie jednostki naukowej oraz Centrum Badawczo - Rozwojowego, zajmującą się systemowo wzornictwem. CIECH Sarzyna wprowadziła nowe opakowania linii produktów Chwastox na początku 2016 roku. Głównym celem wdrożonych zmian było podniesienie wygody użytkowników i maksymalizacja czytelności etykiety.

Konkurs „Dobry Wzór” organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku - Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

„Tytuł Finalisty Konkursu Dobry Wzór 2017 w kategorii Grafika użytkowa i opakowania to dla nas duże wyróżnienie. Od 2014 roku zmieniamy naszą organizację we wszystkich elementach jej działalności – od reorganizacji dotychczasowych kanałów dystrybucji i sprzedaży, przez intensywny rozwój działań marketingowych, po nową jakość komunikacji na opakowaniach naszych produktów. Jako największy Polski producent środków ochrony roślin chcemy wyznaczać najlepsze na rynku standardy w zakresie komunikacji z użytkownikami naszych produktów” - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

CIECH Sarzyna zmieniła opakowania linii produktów Chwastox na początku 2016 roku. Głównym celem wdrożonych zmian było podniesienie wygody użytkowników. W nowych etykietach położono nacisk na przedstawienie kluczowych informacji o produkcie, takich jak jego sposób zastosowania, dawki oraz korzyści, za pomocą czytelnych ikon i przejrzystego układu graficznego.

Nowe opakowania środków ochrony roślin CIECH Sarzyna wyróżnia również bardzo atrakcyjna szata graficzna. Zdjęcia upraw pozwalają na natychmiastowe rozpoznanie ich przeznaczenia. W celu ułatwienia identyfikacji konkretnego produktu, Spółka wprowadziła specjalne barwione nakrętki zgodne z kodem kolorystycznym na etykiecie danego środka. Zmiany objęły również opakowania innych środków ochrony roślin w ofercie CIECH Sarzyna.

Wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego opakowania najpopularniejszych herbicydów zbożowych w Polsce powstają na nowych liniach konfekcyjnych CIECH Sarzyna. Zakup nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych linii przełożył się na wielokrotny wzrost wydajności produkcji w obszarze rozlewania środków ochrony roślin oraz produkcji opakowań. Dzięki inwestycji, znacznie poszerzyły się również możliwości Spółki w zakresie usług konfekcjonowania i formulacji produktów chemicznych świadczonych dla klientów zewnętrznych.

W tegorocznej, 24. edycji, finalisci konkursu będą rywalizować o tytuł „Dobry Wzór 2017” w dziewięciu kategoriach. Laureaci zostaną ogłoszeni 26 października. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w okresie 27 października do 3 grudnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wystawa czynna będzie od wtorku do niedzieli. Wstęp wolny.

Patronem Honorowym konkursu jest Minister Rozwoju. Partnerem Strategicznym - Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. W 2017 roku obchodzi swoje 80-lecie. CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: Chwastox, Agrosar 360 SL oraz ZIEMOVIT. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry