Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Jarosław Romanowski dołącza do zarządu CIECH S.A.

- Bardzo się cieszę, że do Zarządu CIECH S.A. dołącza kolejny profesjonalny menadżer z ogromną wiedzą i doświadczeniem w dużych podmiotach działających w Polsce oraz na rynkach międzynarodowych. To ważne wzmocnienie Grupy w obliczu aktualnych wyzwań i trwającej transformacji CIECH – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 

Jarosław Romanowski jest doświadczonym menadżerem, który ostatnio pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w spółce Tele-Fonika Kable S.A oraz funkcje zarządcze w Grupie Telefonika. Wcześniej przez wiele lat pracował w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź, gdzie był m.in. I Wiceprezesem Zarządu KGHM S.A. w latach 2013 – 2016. Przeprowadził wiele projektów strategicznych związanych m.in. z obszarem ryzyka rynkowego, polityki handlowej, fuzji i przejęć.

 

Jarosław Romanowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o specjalności Handel Międzynarodowy. Ukończył wiele prestiżowych kursów z zakresu finansów międzynarodowych, zarządzania ryzykiem oraz wyceny przedsiębiorstw.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry