Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Kanał poradnikowy marki ZIEMOVIT na YouTube

ZIEMOVIT – nowa linia produktów do uprawy i pielęgnacji ogrodów w ofercie CIECH Sarzyna - rusza ze swoim kanałem poradnikowym na serwisie YouTube. W każdym odcinku programu „Niech żyje ogród” najpopularniejszy polski bloger ogrodniczy - Ogrodnik Tomek - zaprezentuje widzom wiele cennych wskazówek dot. sadzenia, nawożenia, pielęgnacji i ochrony własnego kawałka przydomowej zieleni. Tematem pierwszego odcinka są sprawdzone metody ułatwiające zakładanie i pielęgnację idealnego trawnika.

Seria „Niech żyje ogród” została stworzona dla miłośników natury, którzy poszukują w sieci profesjonalnych porad dotyczących pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych. Premierowy odcinek serii „W świecie ogrodów”, dotyczący sprawdzonych metod pielęgnacji trawników, został upubliczniony 20 kwietnia na kanale ZIEMOVIT dostępnym w serwisie YouTube. 

Pierwszy odcinek poświęcimy wszystkim, którzy po minionej zimie chcą by ich trawa była gęsta i zielona już w kilka tygodni. Wytłumaczę w nim czym jest wertykulacja i aeracja, a także po co piaskować i wałować trawnik. Serdecznie zapraszam do oglądania i komentowania! – powiedział Tomasz Kok, autor najpopularniejszego polskiego bloga ogrodniczego Ogrodnik Tomek.

W kolejnych odcinkach Ogrodnik Tomek przybliży widzom zasady uprawy warzyw i podpowie co zrobić, aby plon z warzywnika był zdrowy i obfity. Zdradzi tajniki nawożenia rabat kwiatowych, a także wskaże co jest najważniejsze w pielęgnacji drzew i krzewów - zarówno tych owocowych, jaki i ozdobnych. W programie ukażą się również materiały zawierające sprawdzone sposoby skutecznej walki z chwastami.

Porady dotyczące pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych są również dostępne na fanpage’u marki ZIEMOVIT na portalu Facebook - „Niech Żyje Ogród”, oraz na stronie internetowej www.ziemovit.pl.

W ofercie marki ZIEMOVIT znajduje się szeroki wybór najwyższej jakości środków ochrony roślin, podłóż oraz nawozów płynnych i granulowanych, dopasowanych do potrzeb i oczekiwań wszystkich użytkowników.

Kontakt dla mediów:

Maciej Powroźnik, Rzecznik Grupy CIECH

Tel. (+48 22) 639 17 70, kom. 50 50 50 426, email: maciej.powroznik@ciechgroup.com

 

Informacje uzupełniające

CIECH Sarzyna S.A. (d. Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna S.A.) to jeden z wiodących w Polsce producentów środków ochrony roślin (herbicydów, fungicydów i zapraw nasiennych) z ponad 40. letnią tradycją. Zakłady produkują także żywice epoksydowe, utwardzacze żywic, żywice poliestrowe nasycone i inne. Do najbardziej znanych znaków handlowych spółki należą herbicydy Chwastox. i Agrosar oraz żywice epoksydowe Epidian. Pełny asortyment produkcji obejmuje ponad tysiąc pozycji i ich odmian, w różnych postaciach chemicznych, formach użytkowych, opakowaniach, stosownie do rynku docelowego i aplikacji. Produkty CIECH Sarzyna stosowane są m.in. w przemyśle chemicznym, elektronicznym, budownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie. 

Grupa CIECH jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Posiada dobrze rozwiniętą strukturę produkcyjną (8 zakładów) i sieć handlową w kraju oraz Europie i na świecie. Głównymi produktami Grupy są: soda kalcynowana (drugie miejsce jako dostawca w Europie), soda oczyszczona, sól, nawozy, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe, poliestrowe i inne produkty chemii organicznej, mające zastosowanie w przemysłach szklarskim, meblowym, chemicznym, budownictwie i rolnictwie. Od lutego 2005 roku CIECH SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Największymi akcjonariuszami spółki są: KI Chemistry s. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu (51,14 proc. akcji i głosów na WZ), a także ING Otwarty Fundusz Emerytalny (9,49 proc.). Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry