Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Kilkadziesiąt milionów lampionów wyprodukowanych przez CIECH Vitrosilicon trafiło w tym roku na polskie cmentarze

Jak co roku, w związku ze Świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, na polskich cmentarzach zapłoną miliony zniczy. Duża część lampionów użytych do produkcji zniczy pochodzi z lubuskich zakładów Grupy CIECH, spółki CIECH Vitrosilicon, największego producenta lampionów do zniczy w Polsce. W tym roku Spółka wprowadziła na rynek rekordową liczbę 19 nowych wzorów lampionów do zniczy oraz zrealizowała kilkanaście kontraktów na wzory indywidualne, m.in. z zastosowaniem nowoczesnych metod barwienia szkła i unikalnych kształtów. Główny kanał sprzedaży lampionów to sieci handlowe, co odpowiada trwającym od wielu lat tendencjom rynkowym – sprzedaż zniczy w Polsce prowadzą głównie sieci handlowe, zmniejszając udział w rynku punktów przycmentarnych.

Szczyt sezonu lampionów do zniczy przypada na drugi i trzeci kwartał roku – wtedy to sieci handlowe i sprzedawcy zniczy zaopatrują się w lampiony na jesienny szczyt związany z listopadowym świętem.

- Tegoroczny sezon nie odbiegał znacząco od poprzednich lat. Polski rynek zniczowy jest rynkiem nasyconym i stabilnym. Sprzedaż w coraz większym stopniu odbywa się w sieciach handlowych i w tym segmencie mamy znaczące udziały. Jeżeli chodzi o preferencje klientów, to są one bardzo różne, co jest odzwierciedlone w ogromnej ilości wzorów i różnorodności zdobień. Producenci lampionów muszą sprostać tym wymaganiom, a warto podkreślić, że w CIECH Vitrosilicon jesteśmy w stanie zrealizować zlecenia o bardzo różnorodnym wolumenie – mówi Zenon Kozak, Prezes Zarządu spółki CIECH Vitrosilicon.

CIECH Vitrosilicon jest liderem polskiego rynku lampionów z udziałem szacowanym na ok. 40 proc. Zakład produkcyjny znajduje się w Iłowej i jest wyposażony w linię produkcyjną, dzięki której w ofercie Spółki znajdują się nie tylko lampiony, ale także opakowania szklane (np. słoje typu COMFORT ze szklaną przykrywką). Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu Spółka jest w stanie realizować krótkie i długie serie według indywidualnych potrzeb i profilu zamawiającego. Spółka zajmuje się także projektowaniem opakowań szklanych na indywidualne zlecenie klientów.

CIECH Vitrosilicon specjalizuje się także w produkcji szklistych krzemianów sodu i potasu oraz szkła wodnego sodowego i potasowego. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Iłowej, gdzie produkowane są opakowania szklane i szkło wodne, oraz w Żarach, gdzie wytwarza się szkliste krzemiany sodu i potasu.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry