Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Kolejny nabór do Akademii Szkolnych Talentów zakończony, wśród nowych uczestników – dwójka dzieci pracowników Grupy CIECH

Wśród dziewięciu nowych uczestników unikalnego programu mentoringu edukacyjnego, prowadzonego w spółkach należących do Kulczyk Investments, znalazło się dwoje dzieci pracowników Grupy CIECH: Maria Gnatek i Miłosz Kubis. Podopieczni działającej od 2018 roku Akademii Szkolnych Talentów, wyłonieni podczas szerokiego procesu rekrutacyjnego, objęci są wyjątkowymi zajęciami edukacyjnymi, przygotowującymi ich do zdania matury i podjęcia studiów na najlepszych uczelniach w Polsce oraz za granicą. Maria Gnatek jest uczennicą drugiej klasy liceum i mieszka w Rudzie Łańcuckiej. Z kolei Miłosz Kubis rozpoczął we wrześniu naukę w liceum w Warszawie.

 

Nabór do tegorocznej edycji Akademii Szkolnych Talentów składał się z dwóch etapów i prowadzony był we wrześniu 2021 roku. Wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, o dwa miejsca w programie starało się siedmioro kandydatów. Program skierowany jest do młodzieży w wieku 15-17 lat, wyróżniającej się w nauce, realizującej ciekawe pasje i dobrze posługującej się językiem angielskim.

 

Akademia Szkolnych Talentów powstała z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, właściciela i Prezesa Zarządu Kulczyk Investments. Pierwszy nabór był przeprowadzony w 2018 roku wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, kolejne - w spółkach Autrostrada Wielkopolska S.A. i Autostrada Eksploatacja S.A. W tym roku do programu dołączyła spółka KI One. Rekrutacją ponownie została objęta również Grupa CIECH.

 

Dotychczasowi absolwenci Akademii Szkolnych Talentów uzyskiwali doskonałe wyniki na maturze. Część z nich dostała się również na prestiżowe zagraniczne uczelnie. Wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, w 2020 roku Liliana Jęziorska z Janikowa rozpoczęła studia biochemiczne na Uniwersytecie w Southampton, a w 2021 roku kolejnych dwóch podopiecznych podjęło naukę na uczelniach w Zurychu i Amsterdamie.

 

- Po sukcesach Liliany, Marcela czy Radka, czas na kolejnych ambitnych i uzdolnionych młodych ludzi, wstępujących do Akademii Szkolnych Talentów. Mam nadzieję, że Maria i Miłosz podążą śladem starszych kolegów i spełnią swoje marzenia. Mentoring edukacyjny to jedna z najlepszych inwestycji w budowę kapitału społecznego – kluczowego elementu nowoczesnego, zorientowanego na rozwój społeczeństwa. Dodatkowo, Akademia pozwala młodym ludziom poznać wymogi i standardy nauczania w najbardziej uznanych systemach edukacyjnych świata – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 

Operatorem programu jest Fundacja Nativated, która opracowuje uczestnikom Akademii indywidualne plany rozwoju, uwzględniające wiele wymiarów – akademicki, naukowy, sportowy, artystyczny, językowy czy wolontariacki. Fundacja zapewnia uczniom systematyczne zajęcia w języku polskim oraz angielskim, a także konsultacje ze studentami i absolwentami najlepszych światowych uczelni, które prowadzone są w trybie online za pomocą komunikatora wideo Nativated.

 

Marię Gnatek i Miłosza Kubisa przedstawia Michał Tarnowski, prezes Fundacji Nativated

 

Maria zaimponowała nam zaproponowanymi podczas rozmowy rozwiązaniami dla poprawy działania systemu edukacji, jednocześnie prezentując chęć pozytywnego wpływu na społeczeństwo. Maria deklarowała swoją wiarę w ludzkość i zasadność działania organizacji społecznych. Z Marią będziemy realizować szeroki program zajęć maturalnych z fizyki, matematyki oraz angielskiego. Ze względu na bardzo mocne podstawy w zakresie znajomości gramatyki, w programie skupiamy się na kompetencjach ustnych z native speakerem i będziemy poszerzać bardziej zaawansowane słownictwo. Jednocześnie będziemy wspierać Marię w działaniach pozaszkolnych, aby pokazać podopiecznej, jak sama może angażować się i prowadzić akcje społeczne.

 

Podczas rozmów Miłosz zrobił na nas wrażenie swoim kreatywnym podejściem do analizy problemów. Ponadto, zaimponowała nam jego bardzo dojrzała postawa - pomimo młodego wieku, ma jasne i dobrze zdefiniowane cele związane ze studiowaniem Computer Science w Szwecji na Royal Institute of Technology. W ramach Akademii będziemy z Miłoszem realizować zajęcia z matematyki, informatyki, języka angielskiego oraz szwedzkiego. Zajęcia z matematyki będą stanowić długoterminowy proces przygotowywania się do olimpiady matematycznej, która jest wielkim i bardzo ambitnym wyzwaniem. Będziemy chcieli także pokazać Miłoszowi alternatywne miejsca i kierunki studiów, tak, aby mógł świadomie podważyć swoje dotychczasowe wybory i w perspektywie porównawczej wykrystalizować swoje plany na przyszłość.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.akademiaszkolnychtalentow.pl.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry