Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Linia opakowań soli CIECH doceniona w konkursie „Dobry Wzór 2020”

Instytut Wzornictwa Przemysłowego po raz drugi docenił opakowania produktów CIECH. Finalistą tegorocznej edycji konkursu na najlepsze wzornictwo produktów i usług „Dobry Wzór” została linia opakowań soli CIECH. Należą do niej m.in. sól spożywcza jodowana, sól przemysłowa, sól paszowa czy tabletki solne. Linia produktowa została doceniona za spójny i atrakcyjny design opakowań, którym wyróżnia się na rynku.

 

Konkurs „Dobry Wzór” jest organizowany od 1993 roku. Wyróżniane są w nim produkty wskazane przez jedyną w kraju instytucję o statusie jednostki naukowej oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego, zajmującą się systemowo wzornictwem – Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Każdego roku wyróżnia on produkty i usługi, które charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. „Dobre Wzory” przyznawane są w dziewięciu kategoriach, takich jak m.in.: „Dom”, „Praca”, „Grafika użytkowa i opakowania”, „Usługi” czy „Transport i komunikacja”.

 

Wyróżniona w tegorocznym konkursie linia produktów solnych CIECH (w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”) składa się z sześciu produktów: soli paszowej, soli zero, azotynowej soli peklującej, tabletek solnych, soli spożywczej jodowanej oraz soli przemysłowej. Ich opakowania zostały zaprojektowane przez zespół CIECH S.A. Wyróżnia je estetyczny i przyjazny design osiągnięty dzięki zastosowaniu najnowszych trendów projektowych, takich jak minimalizm czy graficzne przedstawienia m.in. wizerunku zwierząt. Każdy z produktów linii wyróżnia również oprawa kolorystyczna – zastosowano całą paletę barw – od żółtego, przez pomarańczowy, czerwień, zielenie, aż po błękitny. Sprawia to, że linia CIECH wyróżnia się spośród innych produktów solnych dostępnych na rynku.

 

Wyroby solne to jedna z podstawowych grup produktowych w ofercie Grupy. CIECH Soda Polska jest obecnie największym producentem soli warzonej w Polsce, a udział spółki w krajowych mocach wytwórczych wynosi ok. 80 proc. Aktualnie Grupa CIECH jest w trakcie realizacji największej inwestycji w historii – budowy zakładu do produkcji soli warzonej w Stassfurcie w Niemczech. Łącznie, po uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego, CIECH będzie produkować 1 mln ton soli warzonej rocznie. Tym samym Grupa znajdzie się w gronie liderów na europejskim rynku soli warzonej.

 

Tegoroczne wyróżnienie jest kolejnym przyznanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego spółce należącej do Grupy CIECH. W 2017 roku tytuł „Finalisty Konkursu Dobry Wzór 2017” w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania” uzyskała linia środków ochrony roślin CIECH Sarzyna – Chwastox.

 

Więcej informacji na temat linii produktów solnych CIECH znajduje się na stronie www.ciechsol.com.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry