Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Maciej Tybura zrezygnował z funkcji prezesa CIECH S.A., Rada Nadzorcza powołała na p.o. prezesa Dawida Jakubowicza

10 września Pan Maciej Tybura złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Spółki CIECH S.A. z powodów osobistych. W związku z tą decyzją w poniedziałek 10 września Rada Nadzorcza spółki CIECH S.A. oddelegowała Pana Dawida Jakubowicza, Członka Rady Nadzorczej Spółki, do czasowego pełnienia czynności Prezesa Zarządu CIECH S.A. na okres trzech miesięcy. Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała na stanowisko Członka Zarządu Pana Mirosława Skowrona, który będzie odpowiedzialny za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu.

Maciej Tybura pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki od lipca 2015 roku, wcześniej był Członkiem Zarządu oraz Członkiem Rady Nadzorczej CIECH S.A.

Rada Nadzorcza CIECH S.A. dziękuje Panu Maciejowi Tyburze za wkład w budowę wartości Spółki i Grupy Kapitałowej, wprowadzenie najwyższej jakości standardów w zarządzaniu, skuteczną realizację strategii, przeprowadzenie licznych projektów inwestycyjnych i rozwojowych oraz niezwykle profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków. Jednocześnie Rada Nadzorcza życzy Panu Maciejowi Tyburze wszelkiej pomyślności w dalszej karierze zawodowej.

Pan Dawid Jakubowicz jest Członkiem Zarządu Kulczyk Investments S.A., gdzie od 2010 roku zajmuje się nadzorem nad portfelem inwestycyjnym. Jest cenionym ekspertem z międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym w budowaniu wartości spółek z sektorów chemicznego, wydobywczego, energetycznego, motoryzacyjnego i nowych technologii. Ukończył Program for Leadership Development (PLD) na Harvard Business School w Bostonie, posiada tytuł MBA Georgia State University i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2014 roku wpisany na listę Biegłych Rewidentów prowadzoną przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów.

Pan Mirosław Skowron był w przeszłości m.in. prezesem zarządu takich spółek jak Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń S.A. w ramach Grupy KGHM, Polimexu-Energetyka Sp. z o.o., Energa Elektrownie Ostrołęka S.A. i Energa Invest S.A., a także PGE Elektrownia Opole S.A. Ukończył Politechnikę Wrocławską, studia MBA, a także kurs Strategic Leadership Academy na ICAN Institute organizowany przez Harvard Business Review. 

Tym samym od 10 września br. w Zarządzie CIECH S.A. zasiadają cztery osoby: Pan Dawid Jakubowicz jako p.o. Prezesa Zarządu oraz Panowie Krzysztof Szlaga, Artur Osuchowski i Mirosław Skowron w randze Członków Zarządu.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry