Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Marka Sobic Home partnerem głównym Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Poznań Open 2021!

W poniedziałek, 26 lipca br., rozpocznie się Poznań Open – Międzynarodowy Turniej Tenisowy ATP Challenger, którego partnerem po raz kolejny została Grupa CIECH. Tegoroczną edycję wydarzenia wspiera marka Sobic Home – nowość w portfolio jednego z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystkie mecze odbędą się w Poznańskim Parku Tenisowym Olimpia. Finał turnieju, w którym pula nagród przekracza 66 tys. euro, zaplanowany jest na 1 sierpnia.

 

Poznań Open to wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie, które jest organizowane od 29 lat, z zaledwie dwiema przerwami: w latach 2001-2003, a także w ubiegłym roku, kiedy to ze względu na pandemię koronawirusa, rozgrywki tenisowe zostały odwołane. Turniej jest kontynuacją rozgrywanego w latach 1992–2000 challengera Polish Open, a od 2012 roku jest rozgrywany pod nazwą Poznań Open. Poznański challenger wraz z Pekao Szczecin Open jest również zaliczany do cyklu największych międzynarodowych imprez tenisowych w Polsce – Lotos PZT Polish Tour.

 

Zgodnie z zasadami turnieju uczestnicy będą rywalizować o punkty do światowego, prestiżowego rankingu ATP oraz nagrody pieniężne – w tym roku pula nagród wynosi ponad 66 tys. euro. W turnieju głównym mecze rozegra 32 graczy z całego świata, w tym m.in. Hiszpan Bernabe Zapata Miralles, Szwajcar Henri Laaksonen i Holender Botic Van de Zandschulp, którzy w rankingu ATP Tour są odpowiednio na 125., 137. i 139. miejscu. W turnieju zagrają także wschodzące gwiazdy polskiego tenisa – Daniel Michalski, Wojciech Marek, Aleksander Orlikowski, Marcel Politowicz i Borys Zgoła.

 

W poprzednich edycjach o triumf walczył m.in. Hubert Hurkacz, który w 2018 roku wygrał turniej Poznań Open będąc zawodnikiem z końca drugiej setki zestawienia ATP, a aktualnie jest na 12. miejscu w rankingu najlepszych tenisistów świata i niedawno walczył w półfinale najsłynniejszego turnieju tenisowe na kortach Wimbledonu. Młody zawodnik to drugi w historii Polak, który zwyciężył w Poznań Open - wcześniej udało się to tylko Jerzemu Janowiczowi, w 2012 roku.

 

Tegoroczną edycję wydarzenia wspiera marka Sobic Home, czyli soda oczyszczona do żywności i zastosowań domowych, produkowana przez CIECH. Doskonale sprawdzi się ona w kuchni jako substancja spulchniająca ciasto oraz jako regulator kwasowości. Może być stosowana jako substancja pochłaniająca zapachy oraz substancja, która z łatwością usunie zabrudzenia z różnych powierzchni w każdym domu.

 

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Poznań Open można znaleźć na stronie https://poznanopen.pl/. Informacje na temat partnera turnieju można znaleźć na stronie https://www.sobichome.com.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.


Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.


Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.


CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.


Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry