Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Maseczki ochronne CIECH trafiły już do organizatorów i wolontariuszy 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, wyprodukowała i przekazała 250 tys. najwyższej jakości maseczek filtrujących na potrzeby organizacji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Maseczki dotarły już do 1362 sztabów przygotowujących się do Finału, który odbędzie się 31 stycznia. Certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP2, pozwalające na osiągnięcie 94-procentowej filtracji, zapewnią bezpieczeństwo organizatorom i 120 tysiącom wolontariuszy w całej Polsce.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest „Finał z głową”. W związku z nim, po raz drugi w swojej historii, środki zebrane przez Fundację zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W ostatnich latach organizatorzy akcji otrzymują bardzo dużo próśb o tego typu nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych to kwestie szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy zmagamy się ze smogiem i pandemią koronawirusa.

 

Finałowa zbiórka będzie przeprowadzona w sposób podobny do wcześniejszych lat, czyli z wykorzystaniem puszek kwestarskich. Włączy się w nią 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Jednak ze względu na pandemię, Fundacja WOŚP wprowadziła nowe rozwiązania i wesprze lokalne sztaby, m.in. wyposażając je w środki ochrony osobistej, w tym 250 tys. najwyższej jakości maseczek, przekazanych przez Grupę CIECH.

 

Pod koniec listopada Grupa CIECH rozpoczęła produkcję najwyższej jakości maseczek ochronnych w zakładzie produkcyjnym w Bydgoszczy. Są one wytwarzane w 100 proc. w Polsce, a do ich produkcji wykorzystano głównie surowce od polskich producentów. Skomplikowany i skrupulatny proces certyfikacji został także przeprowadzony w kraju, przez uprawnioną do tego instytucję - Centralny Instytut Ochrony Pracy. Maseczki skutecznie chronią układ oddechowy przed stałymi i ciekłymi cząstkami tworzącymi aerozole (pyły, dymy, mgły) – co potwierdza przyznany im certyfikat EN 149:2001 w klasie ochronnej FFP2.

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry