Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Mirosław Skowron złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu CIECH S.A.

31 stycznia 2023 r. Mirosław Skowron, Członek Zarządu CIECH S.A., złożył  rezygnację z pełnienia tej funkcji. Przez kolejne pół roku Mirosław Skowron pozostanie w organizacji w roli Doradcy Zarządu. 

 

Mirosław Skowron pełnił stanowisko członka zarządu od 10 września 2018 roku. Był odpowiedzialny za kwestie związane m.in. z produkcją, energetyką, doskonałością operacyjną, utrzymaniem ruchu oraz obszarem health and safety.

 

- Transformacja, której dokonała Grupa CIECH przez ostatnie lata, jest w części zasługą Mirosława Skowrona, szczególnie w obszarze produkcji i energetyki. Bardzo się cieszę, że pomimo niełatwej decyzji o rezygnacji, będziemy mogli korzystać z jego wiedzy i doświadczenia – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A. 

 

Od lutego br., w roli Doradcy Zarządu CIECH S.A., Mirosław Skowron będzie wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem wybrane projekty Grupy, m.in. energetyczne i transformacyjne, w tym także projekt budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Inowrocławiu oraz przygotowania do audytu Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

 

Kontakt dla mediów (Grupa CIECH)

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/;

Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH.

 

CIECH to międzynarodowa, grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry