Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie CIECH S.A. powołało Natalię Scherbakoff w skład Rady Nadzorczej Spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie CIECH S.A. („NWZ”) powołało do Rady Nadzorczej Spółki Natalię Scherbakoff – doświadczoną menadżerkę z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży chemicznej, motoryzacyjnej i produkcji tworzyw sztucznych, związaną w przeszłości z Owens Corning czy Solvay, czyli koncernami o globalnej i uznanej pozycji rynkowej. Obecnie Natalia Scherbakoff pełni funkcję szefowej obszaru Technologii, Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju w koncernie Trinseo, będącym globalnym producentem tworzyw kompozytowych, a także wspiera jego działania z obszaru M&A (fuzji i przejęć).

 

Natalia Scherbakoff zasiada także w radzie spółki Clayens NP (jako członek niewykonawczy), specjalizującej się w produkcji tworzyw kompozytowych, polimerów oraz części precyzyjnych, stosowanych m.in. w przemyśle motoryzacyjnym czy lotniczym. Dodatkowo jest członkinią Forbes Technology Council – prestiżowej rady, złożonej z menadżerów najwyższego szczebla, zajmujących się na co dzień obszarami innowacji i technologii.

 

Wcześniej, przez pięć lat, do roku 2015, Natalia Scherbakoff była związana z firmą Owens Corning, będącą jednym z największych producentów kompozytów z włókna szklanego, zatrudniającym 20 tysięcy osób w 33 krajach świata. W latach 1987-2010 pełniła różne funkcje w ramach Grupy Solvay, gdzie odpowiadała między innymi za działalność badawczo-rozwojową (R&D) i działy jakości poszczególnych linii biznesowych tego koncernu, zlokalizowanych na różnych kontynentach, m.in. w Europie i Azji.

 

Natalia Scherbakoff jest absolwentką uniwersytetów w Sao Paulo i Case Western Reserve w Cleveland, posiada tytuł doktora w obszarze struktur makromolekularnych.

 

- W osobie Natalii Scherbakoff zyskujemy znaczące wsparcie w procesie dalszej transformacji Grupy i realizacji kolejnych celów biznesowych, szczególnie w obszarach innowacji, wprowadzania nowych produktów czy zrównoważonego rozwoju. Liczymy również na wykorzystanie jej doskonałej znajomości zagadnień związanych z fuzjami i przejęciami. Bardzo się cieszę na współpracę z Radą Nadzorczą w składzie poszerzonym o tak wybitną ekspertkę – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 

Obecnie w Radzie Nadzorczej spółki CIECH S.A. zasiadają: Sebastian Kulczyk (Przewodniczący Rady Nadzorczej), Marek Kośnik (Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej), Natalia Scherbakoff, Martin Laudenbach, Łukasz Rędziniak, Artur Olech.


Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.


Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.


CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.


Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry