Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Pierwsze sukcesy podopiecznych „Akademii Szkolnych Talentów” CIECH!

Pierwsi podopieczni „Akademii Szkolnych Talentów”, programu mentoringowego dla dzieci pracowników Grupy CIECH, rozpoczynają procedurę aplikacji na najbardziej prestiżowe zagraniczne uczelnie. Liliana Jęziorska z Janikowa oraz Ania Radzewicz z Warszawy, przyszłoroczne maturzystki, otrzymały już zaproszenia na interview do Cambridge, które odbędą się w grudniu!

 

Ze wsparcia mentoringowego w ramach Akademii, której pomysłodawcą jest Sebastian Kulczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej CIECH S.A., korzystają trzy tegoroczne maturzystki - Ania Radzewicz z Warszawy, Liliana Jęziorska z Janikowa i Ania Tetiurka z Leżajska, a także siódemka młodszych nastolatków.

 

Poza zaproszeniem na interview do Cambridge, Ania Radziewicz otrzymała również oferty z uniwersytetów w Bristolu i Birmingham, na kierunki socjologia i socjologia z antropologią. Ania zamierza również aplikować na uczelnie w USA, jednak w nich procedura rozpocznie się dopiero pod koniec 2019 roku.

 

Natomiast Liliana Jęziorska otrzymała już ofertę z Kings College w Londynie, w którym chciałaby studiować genetykę molekularną. Liliana to nie tylko doskonała uczennica – to prawdziwy młody naukowiec, a jej samodzielne badania nominowane były do konkursu Explory!

 

Wsparcie Akademii Szkolnych Talentów oraz Fundacji IVY Poland dało mi możliwość rozwinięcia pasji, ale przede wszystkim mogłam niesamowicie pchnąć moje badania do przodu. Na obecny moment udało mi się unietoksycznić nanocząstki srebra, co jest dla mnie ogromnym osiągnięciem i napawa mnie optymizmem na dalszy rozwój projektu. Planuję zgłoszenie do udziału w kolejnym konkursie naukowym EUCYS. Jestem bardzo szczęśliwa, że zawsze mogę liczyć na wsparcie konsultantów IVY. Dzięki temu mam realną perspektywę studiów w Anglii – napisała Liliana w liście z podziękowaniami do firmy Kulczyk Investments, większościowego akcjonariusza CIECH S.A.

 

Ania Tetiurka z Leżajska nie zdecydowała się na żadną z brytyjskich uczelni, dlatego swoje aplikacje będzie składać dopiero w styczniu. Oprócz praktycznych rad dotyczących aplikacji na studia, w ramach Akademii Ania skupiła się też na egzaminach językowych oraz kursach internetowych, które ułatwią jej studiowanie za granicą.

 

Program „Akademia Szkolnych Talentów” powstał z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej CIECH S.A. To wyjątkowy na polskim rynku program mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników polskich spółek z Grupy CIECH. Od początku 2019 roku jego uczestnicy otrzymują bezpłatną pomoc w rozwijaniu swoich talentów i umiejętności, a także wsparcie ekspertów w drodze po najlepszą edukację na prestiżowych uniwersytetach zagranicznych. W ramach regularnych konsultacji mentorzy dzielą się z uczestnikami nie tylko wiedzą, ale także własnymi doświadczeniami ze studiowania w Wielkiej Brytanii czy USA. Pomagają również swoim podopiecznym odnaleźć się w zawiłych procedurach aplikacji.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry