Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Ponad 5 tys. zł przekazane na konto inowrocławskiego schroniska – podsumowanie akcji „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt”, wspieranej przez CIECH

Obecnie w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tysięcy bezdomnych psów i kotów – ta liczba utrzymuje się od lat. Szczęśliwie istnieją ludzie i organizacje, którym ich los nie jest obojętny. O bezdomnych zwierzętach z inowrocławskiego schroniska nie zapomniała spółka CIECH Soda Polska, która wraz z Muzeum im. Jana Kasprowicza oraz Powiatem Inowrocławskim zaangażowała się w projekt o charakterze edukacyjno-charytatywnym: „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski”. W ramach inicjatywy zorganizowany został cykl warsztatów dla najmłodszych oraz wyjątkowy plener malarsko-fotograficzny na terenie inowrocławskiego schroniska, z udziałem regionalnych artystów, których prace zostały wylicytowane na charytatywnej aukcji. Łączny zysk z licytacji oraz zbiórki prowadzonej przy okazji lipcowych warsztatów wyniósł 5 601 złotych. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu.

Jednym z filarów strategii zrównoważonego rozwoju („ESG”) Grupy CIECH jest bycie odpowiedzialną częścią lokalnych społeczności, a więc nie tylko dobrym sąsiadem i pracodawcą, ale też aktywnym sojusznikiem oraz inicjatorem wartościowych przedsięwzięć. W połowie roku CIECH Soda Polska – spółka należąca do Grupy CIECH – jeden z największych europejskich producentów sody, posiadający swoje zakłady w Janikowie i Inowrocławiu – została głównym partnerem projektu pod hasłem: „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski”, realizowanego przez Muzeum im. Jana Kasprowicza, który swoim patronatem objęła Wiesława Pawłowska, Starosta Inowrocławski . Nadrzędnym celem inicjatywy było wsparcie podopiecznych inowrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz budowa świadomości społecznej i edukacja najmłodszych.

W lipcu na terenie schroniska odbył się wyjątkowy plener malarsko-fotograficzny z udziałem regionalnych artystów, którzy na zakupionych przez CIECH Soda Polska materiałach przedstawili wizerunki mieszkańców inowrocławskiego schroniska. Ich prace – rysunki, fotografie i obrazy olejne – można było podziwiać przez miesiąc podczas wystawy w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza, po czym przekazane zostały one na specjalną charytatywną aukcję.

W licytacji, która odbyła się tuż przed Światowym Dniem Zwierząt, wzięło udział dwadzieścia pięć prac, sprzedanych w komplecie za łączną sumę ponad 5 tys. zł. Jeden z obrazów – dzieło Jerzego Szczęsnego o wymiarach 40 x 50 cm – zakupiła CIECH Soda Polska. Pracę w imieniu spółki, na oficjalnej uroczystości, która odbędzie się w czwartek popołudniu i będzie zwieńczeniem projektu, odbierze Tomasz Molenda, Członek Zarządu CIECH Soda Polska. Zebrane podczas aukcji środki zostaną w całości przekazane na potrzeby podopiecznych Schroniska – w tym urządzenie specjalnego pomieszczenia do profesjonalnej pielęgnacji zwierząt.

- Pozytywny odzew oraz ogromne zainteresowanie projektem „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt” pokazuje, jak dużą świadomość problemu bezdomności zwierząt wykazują mieszkańcy powiatu inowrocławskiego. Prywatnie jako miłośnika zwierząt, bardzo cieszą mnie rezultaty akcji. Choć zdaję sobie sprawę, że codziennie pojawiają się nowe wydatki, liczę, że uzbierana przy pomocy Muzeum, partnerów akcji i mieszkańców kwota odciąży nieco budżet schroniska i pozwoli na pokrycie najważniejszych kosztów. A jeśli wystarczy ona dodatkowo na kilka przysmaków dla podopiecznych, będziemy ukontentowani w więcej niż 100% – mówi Tomasz Molenda, Członek Zarządu CIECH Soda Polska.

Wydarzeniem towarzyszącym akcji „Muzeum i Przyjaciele Dla Zwierząt” był cykl warsztatów artystyczno-edukacyjnych oraz spotkań skierowanych do najmłodszych mieszkańców powiatu inowrocławskiego, w których wzięli udział eksperci i osoby pracujące na co dzień ze zwierzętami: weterynarze, hodowcy, dogoterapeuci oraz inowrocławska policja. Głównym tematem spotkań była właściwa opieka nad zwierzętami, a najważniejszym przesłaniem – pomaganie najsłabszym.

- Akcja „Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski”, wbrew pierwszym obawom, okazała się sukcesem! W Muzeum, dzięki zaangażowaniu Przyjaciół Artystów i Przyjaciela – sponsora CIECH Soda Polska – udało się pomóc czworonożnym podopiecznym schroniska. Niemniej ważna była integracja lokalnego środowiska artystycznego oraz uczestniczących w zajęciach muzealnych, odbywających się wokół pięknej idei niesienia dobra, dzieciaków. Może dzięki Muzeum i Przyjaciołom świat stał się odrobinę lepszy – mówi Marcin Woźniak, Dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

- Serdecznie dziękujemy za wsparcie zarówno przedstawicielom Muzeum im. Jana Kasprowicza i CIECH Soda Polska, jak i Staroście Inowrocławskiemu, Pani Wiesławie Pawłowskiej. Szczególne podziękowania należą się utalentowanym artystom i osobom o dobrych sercach, które wzięły udział w licytacji. Jesteśmy Państwu niezwykle wdzięczni. Zebrane środki pozwolą na pokrycie dodatkowych wydatków, których w Schronisku nie brakuje - obecnie na przykład urządzamy pomieszczenie do profesjonalnej pielęgnacji zwierząt – mówi Ewa Staszak, Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu, dodając: Korzystając z okazji, chciałabym dodać, że choć pieniądze mogą ułatwić nam pracę, największą potrzebą zwierząt jest własny, kochający dom i to właśnie znalezienie odpowiedniego opiekuna dla naszych piesków i kotków sprawia nam największą radość. W tym roku, do tej pory, wydaliśmy do adopcji 130 zwierząt. Jeśli ktoś z Państwa posiada odpowiednie warunki i rozważa adopcję zwierzaczka – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu znajduje się przy ulicy Toruńskiej 165. Wizyty odbywają się w godzinach 11:00-13:00 od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem czwartku i świąt ustawowo wolnych od pracy). Obecnie przebywa w nim 106 psów i 49 kotów. Informacje dotyczące adopcji można znaleźć na stronie schroniska: igkim.pl/schronisko, oraz na oficjalnym profilu na Facebooku: facebook.com/Schronisko Inowrocław.

Więcej informacji o strategii ESG Grupy CIECH dostępne jest na stronie: ciechgroup.com/ESG.

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry