Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Przełomowy środek ochrony roślin CIECH debiutuje w Polsce w ponad tysiącu punktów sprzedaży, w planach ekspansja zagraniczna

Halvetic - innowacyjny herbicyd w ofercie CIECH Sarzyna, którego produkcja rozpoczęła się wiosną, w maju trafi do powszechnej sprzedaży. Spółka należąca do Grupy CIECH i największy polski producent środków ochrony roślin, wykorzysta do wprowadzenia produktu na rynek sieć ponad 1000 punktów detalicznych i bliską współpracę z trzydziestoma dystrybutorami. Proces ten będzie wspierać szeroko zakrojona kampania reklamowa oraz intensywne działania marketingowe w internecie. Produkt wytwarzany w podkarpackiej fabryce CIECH będzie kierowany nie tylko na lokalny rynek, ale z Polski dotrze także za granicę: Halvetic jako marka globalna trafi do Europy, Australii, a w przyszłości – także do Ameryki Południowej.

 

Halvetic, nowość w ofercie CIECH Sarzyna, to bardzo skuteczny środek do walki z chwastami, który powstał w oparciu o innowacyjną technologię BGT („Better Glyphosate Technology”), zarejestrowaną w Polsce przez CIECH Sarzyna w lutym br. Pozwala ona na utrzymanie dotychczasowej skuteczności substancji aktywnej (glifosatu), przy obniżeniu jej dawki na hektar o połowę, w porównaniu do istniejących standardów.

 

Ten przełom na światowym rynku formulacji glifosatu to odpowiedź CIECH na wyzwania związane z realizacją postanowień Europejskiego Zielonego Ładu. Łączy bowiem troskę o środowisko z potrzebami nowoczesnego i zrównoważonego rolnictwa, które przy rosnącej liczbie ludzi na świecie nie może rezygnować z efektywnych środków produkcji, w tym glifosatu – najczęściej używanej substancji aktywnej w ochronie roślin, dopuszczonej do użytku przez agencje regulacyjne w ponad 160 krajach i doskonale przebadanej. Bezpieczeństwo jej stosowania zostało potwierdzone przez ponad 800 opracowań naukowych.

 

Halvetic wytwarzany jest w podkarpackiej fabryce środków ochrony roślin CIECH w Nowej Sarzynie. Dzięki sprawnej realizacji inwestycji w linię produkcyjną, a także finalizacji prac nad ambitnym planem działań marketingowych oraz logistyką, już od maja CIECH Sarzyna rozpoczyna proces sprzedaży produktu na polskim rynku. Spółka maksymalnie wykorzysta rozległą sieć dystrybucji, liczącą 1000 punktów sprzedaży, a także współpracę z 30 dystrybutorami.

 

- Mamy ambitne plany, żeby marka Halvetic stała się kluczowym produktem w naszym portofolio rozwiązań dla rolników. Dziś ruszamy ze sprzedażą w Polsce, ale w następnej kolejności chcemy, aby produkt został wprowadzony na rynek m.in. w Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji Niemczech, Francji czy Włoszech, a poza Europą – w Australii, a w dalszej przyszłości także w Ameryce Południowej – mówi Wojciech Babski, Prezes CIECH Sarzyna i szef biznesu Agro w Grupie CIECH.

 

CIECH liczy na uzyskanie kolejnych rejestracji zagranicznych jeszcze w tym roku. Trwają już przygotowania do pokazów polowych w Hiszpanii, Portugalii a także w Rumunii - ważnym dla biznesu agro Grupy CIECH rynku europejskim. W Polsce takie prezentacje zostały przeprowadzone w kwietniu br. W ich trakcie wybrana grupa rolników mogła skorzystać z produktu Halvetic. Głównymi zaletami, jakie wymieniali pierwsi użytkownicy, była m.in. łatwość stosowania i wydajność nowego produktu CIECH Sarzyna.

 

Halvetic będzie promowany poprzez ogólnopolską kampanię reklamową w prasie, internecie oraz w kanałach własnych spółki, takich jak dedykowana strona (www.halvetic.com) i media społecznościowe. CIECH Sarzyna wykorzysta także w tym celu narzędzia z obszaru influencer marketingu.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry