Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

PWC i Puls Biznesu wyróżniły CIECH tytułem polskiego „Pioniera Inwestycji Zagranicznych”

Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, otrzymała dwie nagrody w tegorocznej edycji konkursu „Polska Firma - Międzynarodowy Czempion”, organizowanego przez firmę doradczą PWC i redakcję Pulsu Biznesu. CIECH zdobył tytuł „Pioniera Inwestycji Zagranicznych” oraz został wyróżniony w kategorii „Inwestor”. W ostatnich latach Grupa wybudowała nową instalację do produkcji sody oczyszczonej o jakości farmaceutycznej w fabryce w Niemczech oraz przejęła hiszpańską spółkę Proplan, działającą na trzech kontynentach w segmencie środków ochrony roślin. W przyszłym roku CIECH ukończy natomiast największą inwestycję typu greenfield w swojej historii – budowę nowoczesnej warzelni soli w Stassfurcie.

 

Konkurs „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, organizowany przez globalną firmę doradczą PWC oraz redakcję Pulsu Biznesu, promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach. W tym roku kapituła konkursu przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach głównych („Inwestor”, „Eksporter”, „Debiutant”), nagrodę specjalną („Wizjoner Ekspansji Zagranicznej”) oraz nagrody dodatkowe: „Pionier Inwestycji Zagranicznych”, „Promotor Ekologii na Rynkach Zagranicznych”, „Globtrotter” oraz „Lider Cyfrowego Eksportu”.

 

CIECH otrzymał wyróżnienie w kategorii głównej („Inwestor – duże przedsiębiorstwa”) oraz nagrodę główną w kategorii „Pionier Inwestycji Zagranicznych”, przeznaczonej dla firm, które realizują inwestycje zagraniczne typu greenfield. CIECH został doceniony za budowę, w niemieckim Stassfurcie, najnowocześniejszego zakładu produkcji soli w Europie.

 

W kapitule konkursu znaleźli się Grażyna Ciurzyńska (p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu), Paweł Jabłoński (podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych), Michał Mastalerz (członek zarządu PWC w Polsce), Grzegorz Nawacki (redaktor naczelny Pulsu Biznesu), Magdalena Okulowska (prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej), Jakub Papierski (wiceprezes PKO Banku Polskiego) oraz Janusz Władyczak (prezes KUKE S.A).

 

- Bardzo się cieszę, że kapituła konkursu doceniła CIECH w aż dwóch kategoriach, w bardzo prestiżowym konkursie. Mimo niełatwego roku, nie rezygnujemy z pozycji bardzo aktywnego inwestora i ambasadora polskiej gospodarki poza granicami kraju. Obie nagrody to przede wszystkim zasługa doskonałego zespołu, który prowadzi procesy inwestycyjne w bardzo wymagającym otoczeniu, w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem, co niewątpliwie znajdzie odzwierciedlenie w rozwoju Grupy w kolejnych latach. Gratuluję wszystkim laureatom i wyróżnionym w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 

Pełne zestawienie firm wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie znajduje się na stronie www.czempioni.pb.pl.

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie – Börse Frankfurt.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry