Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Raport CIECH najlepszym sprawozdaniem finansowym w konkursie „The Best Annual Report 2021”

Kapituła 17. Edycji prestiżowego konkursu „The Best Annual Report” uznała raport CIECH S.A. za rok 2021 za najlepszy w kategorii “Przedsiębiorstwa”. Celem konkursu organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków, jest promowanie raportów rocznych przygotowywanych przez spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, o największej wartości użytkowej dla inwestorów i akcjonariuszy. Tegoroczna nagroda to w sumie już siódme wyróżnienie dla CIECH S.A. w historii prestiżowego konkursu.

 

Wyniki konkursu „The Best Annual Report” zostały ogłoszone 13 października trakcie uroczystej gali w Sali Notowań budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), która jest partnerem strategicznym wydarzenia. Nagroda dla CIECH została przyznana za najwyższy poziom przygotowywanych skonsolidowanych rocznych sprawozdań finansowych według wytycznych MSSF/MSR (Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej lub Międzynarodowe Standardy Rachunkowości). 

 

- Tegoroczna pierwsza nagroda i wyróżnienia w ostatnich latach potwierdzają bardzo silną pozycję CIECH jako spółki niezmiennie cechującej się profesjonalizmem, wiarygodnością i transparentnością wśród firm notowanych na warszawskiej giełdzie. To także odzwierciedlenie ogromnej pracy i zaangażowania osób, dzięki wysiłkowi których CIECH niemal co roku odbiera laury za przygotowanie sprawozdań finansowych. Zespół Katarzyny Rybackiej, w szczególności Dominika Wodecka oraz Marta Dubicka-Kuptel, Hanna Brodecka i Tomasz Rusinek, zasłużył na wyrazy najwyższego uznania – mówi Jarosław Romanowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

 

Sprawozdania finansowe CIECH S.A. od lat zdobywają uznanie kapituły w tym prestiżowym konkursie. W ostatnich latach spółka otrzymała: wyróżnienie za najlepsze sprawozdanie z działalności (edycja 2017), III nagrodę główną (edycja 2018) oraz  dwukrotnie wyróżnienie miesięcznika „Rachunkowość” za największy progres w poprawie jakości sprawozdania finansowego (w edycji 2019 oraz edycja 2020).  O nagrodę „The Best Annual Report” ubiegają się spółki z rynku regulowanego, przygotowujące skonsolidowane raporty roczne zgodne z wytycznymi MSSF/MSR oraz spółki z rynku alternatywnego, sprawozdające wg MSSF/MSR lub Ustawy o Rachunkowości.

 

Spółka CIECH S.A. notowana jest na GPW od 2005 roku. Od 2016 roku w systemie dual listing notowania odbywają się także na giełdzie we Frankfurcie. 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

CIECH to międzynarodowa, grupa chemiczna  silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry