Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Rusza rekrutacja do kolejnej edycji Akademii Szkolnych Talentów – programu mentoringowego dla m.in. dzieci pracowników CIECH

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Akademii Szkolnych Talentów – wyjątkowego programu mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników Grupy CIECH, a także innych spółek Grupy Kulczyk Investments. Program skierowany jest do młodzieży w wieku 15-17 lat, wyróżniającej się w nauce, realizującej ciekawe pasje i dobrze posługującej się językiem angielskim. Pierwszy etap rekrutacji potrwa od 16 sierpnia do 12 września 2021 roku, a pięcioro nowych uczestników zostanie przedstawionych 2 października. Akademia Szkolnych Talentów działa od 2018 roku, a jej dotychczasowi absolwenci uzyskiwali doskonałe wyniki na maturze. Część z nich dostała się również na prestiżowe zagraniczne uczelnie.

Akademia Szkolnych Talentów to bezpłatny program wsparcia i mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników przedsiębiorstw należących do holdingu Kulczyk Investments, w tym m.in. Grupy CIECH. W ramach inicjatywy młodzież otrzyma wieloletnią pomoc od absolwentów najlepszych uczelni świata w rozwijaniu swoich talentów i umiejętności, a także wsparcie ekspertów Fundacji Nativated w drodze po najlepszą edukację na wymarzonych uniwersytetach w Polsce i za granicą.

Rekrutacja, która potrwa do końca września, składa się z dwóch etapów. W pierwszym kroku kandydaci do 12 września wypełniają formularz aplikacyjny na stronie: www.akademiaszkolnychtalentow.pl, zawierający takie informacje, jak np.: bieżąca i ukończona edukacja, pasje i osiągnięcia czy motywacje do udziału w programie. Wykonują oni także zadania sprawdzające umiejętność krytycznego myślenia oraz znajomość języka angielskiego (na podstawie krótkiego eseju na wskazany temat). W oparciu o uzyskane wyniki kandydat zostaje zakwalifikowany do drugiego etapu – rozmowy kwalifikacyjnej z komisją rekrutacyjną. Ten etap potrwa od 20 do 26 września. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 2 października.

Piątka nowych uczestników Akademii Szkolnych Talentów, podobnie jak ósemka już objętych programem, otrzyma skrojone na miarę „programy mentoringu edukacyjnego”, uwzględniające ich talenty i pasje, oraz kompleksowe przygotowanie do egzaminu maturalnego i wsparcie ekspertów w procesie aplikacji na wymarzone uczelnie (także zagraniczne).

Sukcesy podopiecznych Akademii Szkolnych Talentów już teraz stanowią wizytówkę programu. Jedna z uczestniczek od października 2020 roku studiuje na University of Southampton, a za swoje wybitne osiągnięcia została także pierwszą stypendystką Akademii. Natomiast tegoroczni maturzyści otrzymali oferty z prestiżowych uczelni w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a młodsi uczestnicy są laureatami licznych konkursów i olimpiad. Dla młodych ludzi udział w Akademii jest niepowtarzalną szansą, dlatego zachęcam naszych pracowników i ich dzieci do wzięcia udziału w rekrutacji do nowej edycji – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

Akademia Szkolnych Talentów powstała z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, właściciela i prezesa Kulczyk Investments. Pierwszy nabór odbył się w 2018 roku i był przeprowadzony wyłącznie wśród dzieci pracowników Grupy CIECH. Kolejna rekrutacja była dedykowana dzieciom pracowników spółek Autostrada Wielkopolska S.A. i Autostrada Eksploatacja S.A., a  w tegorocznej edycji (2020/21) do grona uczestników dołączyły także dzieci członków zespołu KI One S.A.

Więcej informacji na temat Akademii Szkolnych Talentów oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące procesu rekrutacji, dostępne są na stronie: www.akademiaszkolnychtalentow.pl.

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry