Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Spółka CIECH Cargo chce zwiększyć zatrudnienie i pozyskiwać więcej zleceń od klientów zewnętrznych

CIECH Cargo, spółka wchodząca w skład jednej z największych grup chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, w związku z planami dalszego rozwoju poszukuje pracowników kolejowych. Przewoźnik chce zatrudnić maszynistów i rewidentów w całej Polsce, a w Inowrocławiu oraz Janikowie - kierujących pojazdami kolejowymi z napędem, manewrowych i ustawiaczy. Spółka oferuje pracę w elastycznym systemie z wieloma dodatkami, w ramach dużej i stabilnej grupy kapitałowej. CIECH Cargo realizuje około 90 proc. usług w ramach Grupy CIECH, budując tym samym przewagi konkurencyjne koncernu w obszarze logistyki i transportu. Zgodnie ze swoimi planami rozwojowymi, spółka zamierza jednak w kolejnych latach zwiększyć skalę działalności i pozyskiwać więcej zleceń z zewnątrz.

 

Od sierpnia nowym Prezesem Zarządu CIECH Cargo jest Andrzej Pawłowski, doświadczony menadżer branży kolejowej, w przeszłości m.in. wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych, operatora sieci kolejowej w Polsce, a także prezes zarządu CTL Północ oraz członek zarządu ds. operacji i eksploatacji Grupy CTL Logistics, czyli największego prywatnego przewoźnika kolejowego w Polsce.

 

– Chcemy zwiększyć skalę działania i zdywersyfikować portfolio usług. Nadal będziemy świadczyć najwyższej jakości usługi transportu w ramach Grupy CIECH, ale chcemy też mocniej powalczyć o zlecenia na rynku zewnętrznym. Wykorzystamy do tego swoje przewagi: doświadczoną kadrę, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe dla przeglądów taboru. Szukamy pracowników, oferując im elastyczne możliwości zatrudnienia, nowoczesny i komfortowy tabor, szkolenia i szereg dodatków – mówi Andrzej Pawłowski, Prezes Zarządu CIECH Cargo.

 

Spółka zapewnia zarówno szkolenia dla osób nie mających wcześniej styczności z branżą kolejową, jak i pomaga w poszerzaniu uprawnień dla maszynistów pojazdów osobowych. Dodatkowo, spółka oferuje także przewozy door-to-door, tzn. zapewnia transport z domu do miejsca postoju lokomotywy i z powrotem, a także wypłaca tzw. rozłąkowe za dalekie kursy.

 

Planowe zwiększenie zatrudnienia to element rozwoju spółki i planów zwiększania jej skali działalności, m.in. poprzez poszukiwanie nowych zleceń. Atutem CIECH Cargo jest szeroki zakres świadczonych usług utrzymaniowych taboru – od najprostszego poziomu napraw bieżących, poprzez P1 do P5, czyli najwyższego poziomu utrzymania taboru. To pozwala na zachowanie bardzo wysokich wskaźników dostępności wagonów – na poziomie ponad 90 proc. Spółka świadczy także usługi utrzymania taboru dla zewnętrznych klientów.

 

CIECH Cargo zatrudnia około 260 osób, ma 16 lokomotyw oraz 1500 wagonów. Siedzibą spółki jest Inowrocław. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic, a także naprawy wagonów. W jej taborze znajdują się m.in. nowoczesne lokomotywy elektryczne, takie jak Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx czy Newag E6ACTa „Dragon 2”.

 

Grupa CIECH to jeden z największych koncernów chemicznych działających w regionie Europy Środkowej. Jest m.in. drugim największym producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Europie, największym dostawcą krzemianów na Starym Kontynencie, a także – wiodącym wytwórcą soli warzonej w Polsce oraz największym polskim producentem środków ochrony roślin.

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

CIECH to międzynarodowa, grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry