Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Spółki SAPEC sprzedane innemu podmiotowi. CIECH nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach.

SAPEC podpisał umowę sprzedaży dwóch spółek z segmentu AGRO funduszowi Bridgepoint – wynika
z informacji opublikowanej na stronie SAPEC w poniedziałek po południu. Oznacza to zakończenie udziału spółki CIECH w procesie nabycia 100 proc. akcji spółek SAPEC – AGRO SA oraz Trade Corporation International. Zarząd CIECH zapowiada dalsze wzmacnianie segmentu organicznego, w szczególności biznesu AGRO i nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach.

W ocenie zarządu spółki CIECH złożona oferta była atrakcyjna i optymalna z punktu widzenia potencjalnych korzyści oraz efektów synergii.

- Nasza oferta została poprzedzona szeregiem analiz zarówno pod kątem biznesowym, operacyjnym, jak i finansowym. Z naszej perspektywy zaoferowana cena była optymalna – ewentualne przejęcie pozwoliłoby na efektywne wykorzystanie nowych aktywów z korzyścią dla dalszego rozwoju Grupy i akcjonariuszy - mówi Maciej Tybura, Prezes Zarządu CIECH.

Spółka nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach w obszarze AGRO.

- Nie wykluczamy udziału w innych akwizycjach, zależy nam bowiem na wzmocnieniu segmentu organicznego. Naszym celem jest również umacnianie pozycji CIECH na rynkach międzynarodowych – dodaje Maciej Tybura.

Jednocześnie spółka podejmuje wiele inicjatyw w ramach rozwoju organicznego. CIECH pracuje nad ekspozycją zagraniczną oraz nad kolejnymi rejestracjami produktów i substancji aktywnych.

- Do 2021 r. chcemy wprowadzić na rynek europejski 18 nowych produktów, intensywnie pracujemy także nad wzmocnieniem sieci dystrybucji zarówno w Polsce, jak i za granicą – mówi Maciej Tybura.

W obszarze AGRO Grupa CIECH, poprzez spółkę zależną CIECH Sarzyna, jest największym polskim producentem środków ochrony roślin. Grupa CIECH rozbudowuje portfolio produktowe i wzmacnia siły sprzedażowe w tym segmencie, dywersyfikując w ten sposób działalność biznesową.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.


Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy Ciech - +48 723 66 86 86.

Do góry