Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Walne Zgromadzenie CIECH SA: 395,2 mln zł dywidendy dla akcjonariuszy

Walne Zgromadzenie CIECH SA podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy z zysku za rok 2017 w wysokości 243,9 mln zł i przeniesieniu kwoty 151,3 mln zł z utworzonych z zysku kapitałów zapasowych z poprzednich lat, celem wypłaty do akcjonariuszy spółki. Łącznie do inwestorów trafi kwota 395,2 mln zł, czyli 7,50 zł na jedną akcję. Przy obecnym kursie akcji daje to stopę dywidendy na poziomie 12 proc. Dzień dywidendy został wyznaczony na 2 lipca 2018 r., a termin jej wypłaty na 31 sierpnia 2018 r. 

Dywidenda zostanie wypłacona z zysku jednostkowego CIECH SA za 2017 rok, który wyniósł 243,9 mln zł. Decyzją Walnego Zgromadzenia, oprócz zeszłorocznego zysku, do dywidendy została włączona także kwota 395,2 mln zł pochodząca z utworzonych z zysku kapitałów zapasowych spółki.

Łącznie spółka wypłaci akcjonariuszom 395,2 mln zł, czyli 7,5 zł na akcję. Oznacza to, że stopa dywidendy wynosi 12 proc. Stawia to CIECH w gronie najatrakcyjniejszych spółek dzielących się zyskami z akcjonariuszami w tym roku.

- Zarówno dobra sytuacja finansowa spółki, jak również perspektywy podstawowych biznesów Grupy CIECH, pozwalają na podzielenie się zyskami z akcjonariuszami. Tym bardziej, że przy wysokich zyskach Grupy za 2016 roku spółka nie wypłacała dywidendy m.in. ze względu na niepewne otoczenie rynkowe - mówi Maciej Tybura, prezes zarządu CIECH SA.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry