Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Warsaw Gallery Weekend 2019: Grupa CIECH mecenasem wystawy prac Dominiki Olszowy

Grupa CIECH, wieloletni mecenas dzieł prof. Magdaleny Abakanowicz, jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystek, zaprasza na wystawę Dominiki Olszowy „Duch Domu” w Galerii Raster. Prace, będące częścią wystawy, powstały przy zastosowaniu żywicy epoksydowej EPIDIAN® DECO z portfolio CIECH Sarzyna, spółki specjalizującej się m.in. w produkcji żywic.

 

Inauguracja wystawy, organizowanej w ramach Warsaw Gallery Weekend 2019, prestiżowego corocznego festiwalu sztuki współczesnej organizowanego przez prywatne galerie, odbędzie się 20 września przy ul. Wspólnej 63 o godzinie 17:00.

 

Dominika Olszowy jest tegoroczną laureatką nagrody „Spojrzenia”, przyznawanej przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki i Deutsche Bank najciekawszym przedstawicielom młodej sceny artystycznej. Wystawa stworzona specjalnie dla przestrzeni Galerii Raster zagląda pod ciemną podszewkę domowości. Za pomocą hybrydalnych obiektów i rzeźb, niepokojących obrazów oraz tajemnych przejść Dominika Olszowy kreuje własną wizję domu. Przenika go atmosfera baśniowego, psychoanalitycznego czyśćca. Widzowie są zaproszeni do wniknięcia w jego głąb. W trakcie tej wystawy wyjątkowo będzie można zajrzeć do piwnicy – przestrzeni, która normalnie nie jest dostępna dla zwiedzających, a tym razem będzie gościć sporą część instalacji.

 

Wszystkie prace Dominiki Olszowy, oparte na żywicy, zostały wykonane z EPIDIAN® DECO, powszechnie stosowanej do produkcji stołów, dekoracyjnych elementów wystroju wnętrz, jak również rozmaitych akcesoriów, łącznie z unikalną, awangardową biżuterią. Żywica ta jest niezwykle transparentna i doskonale łączy się z pigmentami.

 

- CIECH jest sprawdzonym mecenasem polskiej sztuki od przeszło dwóch dekad. Współpracowaliśmy z prof. Abakanowicz i w naturalny sposób poszukujemy jej następców, młodych twórców, którzy w naszych produktach znajdą tworzywo do swojej działalności artystycznej. Dlatego bez wahania podjęliśmy decyzję o wsparciu fascynującej, młodej artystki, jaką niewątpliwie jest Dominika Olszowy. Z produktów naszej grupy – m.in. sody, żywicy czy pianek poliuretanowych – powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Cieszę się, że prace Dominiki, a wcześniej. prof. Abakanowicz, pokazują, że wielka i poruszająca sztuka również – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

 

Profesor Magdalena Abakanowicz chętnie wykorzystywała w swoich pracach żywicę epoksydową i utwardzacze produkowane przez CIECH Sarzyna. W minionym roku CIECH został także mecenasem wystawy Igora Omuleckiego „Mikado”, na której można było podziwiać niezwykłe dzieła - obiekty w formie prostopadłościanów z żywicy, w której warstwowo zanurzone zostały fotografie.

 

Warsaw Gallery Weekend to coroczny festiwal sztuki współczesnej organizowany przez prywatne galerie. Ponad 40 wystaw i bogaty program towarzyszący ukazują to, co najciekawsze i najbardziej aktualne na warszawskiej scenie artystycznej. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest bezpłatny. Więcej informacji na temat festiwalu: [link].

 

 

Kontakt: Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry