Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Wielki sukces 29. Finału WOŚP! Maseczki ochronne CIECH wsparły bezpieczeństwo jego organizatorów i wolontariuszy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała wyniki 29. Finału akcji, podczas której zebrano rekordową sumę 210.813.830,10 złotych na zakup sprzętu do laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy! W tym roku, w organizację wydarzenia zaangażowało się ponad 75 tys. wolontariuszy w 1 362 sztabach w Polsce i na świecie. W trakcie Finału niezwykle ważne było bezpieczeństwo organizatorów i uczestników zbiórki, które wsparła Grupa CIECH, przekazując WOŚP 250 tys. maseczek ochronnych klasy FFP2, wyprodukowanych w swoim zakładzie w Bydgoszczy. Mimo pandemii, kwota zebrana przez wolontariuszy do tekturowych puszek to aż 75.583.135,42 zł.

 

Z badań Grupy IQS, polskiej firmy badawczo-analitycznej, obecnej na rynku od przeszło 26 lat, przeprowadzonych na reprezentatywnej próbie Polaków, wynika, że aż 94% z nich czuło się w trakcie 29. Finału WOŚP bardzo bezpiecznie lub bezpiecznie. Osoby, które nie podzielały odczuć pozostałych badanych, nie czuły się bezpiecznie głównie ze względu na panującą pandemię.

 

Wszyscy wolontariusze WOŚP, bez wyjątków, zostali wyposażeni w certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP2 od CIECH, których skuteczność filtracyjna osiąga 94%. Maseczki posiadają atest Polskiego Zakładu Higieny i są zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001.

 

- Bardzo się cieszę, że wsparliśmy bezpieczeństwo wolontariuszy, organizatorów i uczestników 29. Finału WOŚP. 31 stycznia większość z nich mogła się czuć komfortowo, między innymi dzięki maseczkom ochronnym od Grupy CIECH - mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 

Jak wskazują dane Grupy IQS, wśród głównych powodów, dla których ktoś zostaje wolontariuszem WOŚP, jest chęć działania i pomagania. Dodatkowo Fundacja cieszy się wielkim zaufaniem społecznym (ufa jej 84% badanych), dlatego angażując się w zbiórkę, wolontariusze mają pewność że robią coś dobrego. Aż 40% z nich odpowiedziało, że Finał to ciekawe doświadczenie, a 27% uczestników akcji to osoby, które same korzystały ze sprzętu zakupionego przez WOŚP lub pomógł on osobom z ich otoczenia.

 

- Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy 31 stycznia byli razem z nami. Aż 92% Polaków docenia ich, że są godni zaufania. W czasie pandemii, która dotyka cały świat, okazało się, że jesteśmy taką latarnią z pozytywnym światłem. Zagraliśmy pięknie i dzięki takim partnerom jak CIECH zagraliśmy bezpiecznie– powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

To, jak CIECH zagrał z WOŚP i jak wyglądała produkcja maseczek na ostatni Finał, można obejrzeć m.in. na filmie opublikowanym przez Fundację: https://www.youtube.com/watch?v=ub4V52FbGbY.

 

Hasłem przewodnim 29. edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy był „Finał z głową”. Tym razem, już po raz drugi w swojej historii, Fundacja skupiła się na wsparciu przy zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Maseczki ochronne, przekazane na organizację akcji, zostały wyprodukowane, w większości z polskich surowców, na uruchomionej w listopadzie instalacji w bydgoskim zakładzie Grupy CIECH. Wydajność tej linii produkcyjnej wynosi ponad 10 mln sztuk rocznie. Produkt przeznaczony jest nie tylko do sprzedaży na rodzimy rynek, ale także do wsparcia lokalnych społeczności, służby zdrowia czy właśnie organizacji charytatywnych. Obecnie CIECH stara się o certyfikację maseczek najwyższej klasy ochronnej – FFP3, charakteryzujących się filtracją na poziomie 99 proc.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry