Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Wysoka pozycja CIECH na liście największych polskich prywatnych inwestorów za granicą

Grupa CIECH zajęła wysoką, jedenastą pozycję w rankingu największych polskich prywatnych inwestorów zagranicznych, przygotowanym przez prestiżowy miesięcznik „Forbes”. Wartość aktywów Grupy CIECH za granicą została wyceniona na potrzeby rankingu na ponad 1,1 mld zł.

 

W skład zagranicznych aktywów Grupy CIECH należą przede wszystkim dwa zakłady sodowe – przejęta w 2006 roku fabryka w Rumunii oraz rok później - w Niemczech. Proces ekspansji inwestycyjnej poza granicami kraju CIECH kontynuuje po przejęciu przez nowego akcjonariusza większościowego, KI Chemistry. W 2018 roku CIECH sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan – hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin działającego na trzech kontynentach.

 

W tym roku Grupa uruchomiła w Niemczech nową linię do produkcji specjalistycznej sody oczyszczonej, stosowanej m.in. w dializach. Wartość tej inwestycji to ponad 100 mln zł. Aktualnie CIECH buduje nowy zakład produkcyjny soli w niemieckim Stassfurcie, tuż obok zakładów sodowych należących do CIECH Soda Deutschland.

 

Jednocześnie CIECH zajął 27. miejsce w rankingu największych polskich eksporterów miesięcznika „Forbes”. Jak poinformowała redakcja, udział eksportu w sprzedaży Grupy osiągnął w 2018 roku prawie 60 proc., a przychody z eksportu wyniosły 2,18 mld zł.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry