Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Wystartował „Halvetic Tour” - cykl spotkań CIECH Sarzyna z dystrybutorami i rolnikami

CIECH Sarzyna – największy polski producent środków ochrony roślin – rozpoczął serię spotkań informacyjno-warsztatowych, organizowanych na terenie całego kraju, pod nazwą „Halvetic Tour”. Cykl ma na celu zaprezentowanie kluczowym klientom – dystrybutorom i rolnikom – działania innowacyjnego herbicydu na bazie glifosatu – produktu Halvetic. Zgodnie z harmonogramem, kolejne spotkania odbędą się na terenie całego kraju w sierpniu i we wrześniu br. Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.halvetic.com.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Halvetic Tour” odbyło się 15 lipca br. w Warszawie. Eksperci CIECH Sarzyna przedstawili klientom najważniejsze informacje na temat innowacyjnej technologii BGT („Better Glyphosate Technology”) oraz powstałego na jej bazie produktu Halvetic 180 SL. Kluczowym punktem wydarzenia była prezentacja wyników badań i doświadczeń polowych w sadzie jabłoniowym, które dowiodły, że nowość w ofercie największego polskiego producenta środków ochrony roślin jest co najmniej równie skuteczna, jeżeli nie lepsza, od rynkowej konkurencji, mimo zmniejszonej aż o połowę dawki substancji aktywnej (w porównaniu do standardów rynkowych o formulacjach 360 SL). Podczas spotkania bardzo cenna okazała się dyskusja z udziałem sadowników i rolników, którzy stosowali już Halvetic i wypowiedzieli się z dużym uznaniem na temat jego skuteczności oraz prostoty użytkowania.

Halvetic 180 SL jest dostępny w sprzedaży detalicznej od maja br. Ten skuteczny i prosty w użyciu produkt do walki z wieloma chwastami dedykowany jest dla rolników ceniących szybką i trwałą skuteczność chwastobójczą, przy zachowaniu większej dbałości o środowisko. Halvetic 180 SL służy do przedwschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy, w sadach oraz na terenach nieużytkowanych rolniczo. Może być także stosowany po zbiorach wielu rodzajów upraw i na ścierniskach. Innowacyjne połączenie systemu adiuwantów (substancji pomocniczych) i innych dodatków zapewnia pełną funkcjonalność glifosatu w jednym produkcie.

Technologia BGT zastosowana w Halvetic pozwala na znaczące zmniejszenie dawki glifosatu na hektar - nawet o 50% w porównaniu do produktów konkurencji, bez rezygnacji ze sprawdzonej skuteczności. Jej efektywność potwierdzają liczne przeprowadzone badania – zarówno w warunkach polskich, jak i europejskich. To przełom na światowym rynku formulacji glifosatu, a jednocześnie odpowiedź Grupy CIECH na wyzwania związane z transformacją rolnictwa w kierunku bardziej zrównoważonym.

Glifosat jest najczęściej używaną na świecie substancją aktywną stosowaną w ochronie roślin. Herbicydy na nim oparte są jednymi z najdokładniej przebadanych środków ochrony roślin na świecie, dopuszczonymi do użytku przez agencje regulacyjne w ponad 160 krajach. Bezpieczeństwo ich stosowania jest potwierdzone przez ponad 800 opracowań naukowych. Takie stanowisko zajęły także najważniejsze światowe instytucje zajmujące się stosowaniem tego typu substancji w produkcji żywności dla ludzi. Pozytywną opinię wydał przede wszystkim Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Zgodnie z harmonogramem, kolejne spotkania odbędą się na terenie całego kraju w sierpniu i we wrześniu br. Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.halvetic.com. Ponadto wszyscy zainteresowani spotkaniem z przedstawicielami CIECH Sarzyna mogą skontaktować się z działem obsługi klienta pod adresem: marketing.sarzyna@ciechgroup.com w celu umówienia odpowiedniego terminu.

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® 250 SC, ASKALON® 125 SC, AKAPIT® 125 EC, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 50 krajów całego świata.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://ciechagro.pl/pl.

Do góry