Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Wystawa unikatowych prac Magdaleny Abakanowicz z kolekcji CIECH, już od 17 listopada w łódzkim Teatrze Muzycznym.

Unikatowa kolekcja prac jednej z najbardziej znanych na świecie polskich artystek, Magdaleny Abakanowicz, już od 17 listopada zagości w odnowionym foyer Teatru Muzycznego w Łodzi. Wstęp na wystawę, która potrwa do 20 grudnia br., jest wolny. 

Koneserów sztuki z pewnością zainteresuje możliwość obejrzenia nieznanych dotychczas prac ikony polskiej i światowej sztuki XX wieku - Magdaleny Abakanowicz, zdobywczyni złotego medalu na międzynarodowym Biennale w Sao Paulo. Kolekcja CIECH obejmuje sześć dzieł - „Kobieta w welonie”, „Epoksydowy zwierz”, „Dziewczynka dla Sarzyny”, „ANA”, „Ptak” oraz rysunek z cyklu „Kwiaty”. Prezentowane dzieła zostały wykonane przez Artystkę przy użyciu ciekawego tworzywa, jakim są żywice epoksydowe wyprodukowane w CIECH Sarzyna. Współpraca pomiędzy Prof. Abakanowicz a Grupą CIECH trwa nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. Najnowszą pracą uzupełniającą kolekcję rzeźb jest rysunek wykonany techniką węgla i oleju, przekazany do CIECH w 2016 roku.

„Bardzo cieszę się, że dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Teatru Muzycznego w Łodzi możemy zorganizować kolejną już wystawę dzieł sztuki z naszej kolekcji. Chcemy wyjść z nią do przestrzeni publicznej, by dzieła Prof. Abakanowicz mogły zachwycać, prowokować i skłaniać do dyskusji jak najszerszą publikę. Z produktów naszej grupy – m.in. sody, żywicy czy pianek poliuretanowych – powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Z dodatkową satysfakcją myślę o tym, że wielka i poruszająca sztuka również” - powiedział Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 listopada o godz. 18:00.

Więcej informacji na temat wystawy udziela:
Anna Korzon-Wnukowska,
tel. (42) 678 35 11, e-mail: a.korzon@teatr-muzyczny.lodz.pl.


Informacje uzupełniające

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Teatr Muzyczny w Łodzi to najstarsza scena muzyczną w Łodzi – w 2015 roku świętował siedemdziesięciolecie swojej działalności artystycznej. W ciągu siedemdziesięciu lat działalności Teatr Muzyczny w Łodzi dał ponad dwieście premier, wystawiając operetki, musicale, komedie muzyczne, wodewile, rewie i bajki muzyczne. Obecnie teatr jest instytucją kultury, która służy mieszkańcom całego regionu łódzkiego, daje przedstawienia także w wielu polskich miastach poza regionem, m.in. w Warszawie (w Sali Kongresowej). Od wielu lat odbywa także zagraniczne tournées po Niemczech, Holandii i Belgii, występując w prestiżowych salach, m.in. w Filharmonii Berlińskiej, ICC – Centrum Kultury w Berlinie i Koenigin Elisabethzaal w Antwerpii.

Do góry