Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Za nami pasjonujący finał turnieju Poznań Open, którego Partnerem Głównym był CIECH

W niedzielę 9 czerwca 2019 roku zakończył się „Poznań Open 2019”, jeden z najważniejszych turniejów tenisowych w Polsce. Kolejny rok z rzędu partnerem głównym wydarzenia był CIECH. Zwycięzcą turnieju, rozgrywanego w ramach cyklu światowych zawodów „ATP Challenger Tour”, został Hiszpan Tommy Robredo, który wygrał finałowy mecz z Niemcem Rudolfem Mollekerem - 5:7, 6:4, 6:1. Tegoroczna edycja turnieju „Poznań Open” okazała się nie tylko ważnym wydarzeniem sportowym, ale także wielkim sukcesem marketingowym.

Organizowany od 27 lat turniej przeszedł w tym roku spore zmiany. W zakończonej właśnie edycji udział wzięło aż 48 tenisistów, a nie jak dotychczas - 32. Skrócone zostały również rundy kwalifikacyjne, a całe zawody trwały siedem dni. Oprócz cennych punktów do rankingu ATP („Association of Tennis Professionals”, w tłumaczeniu na język polski - Stowarzyszenie Tenisistów Zawodowych), zawodnicy – wśród nich pięcioro Polaków – walczyli o nagrody pieniężne, których pula w tym roku wzrosła do ponad 69 tys. euro.

- Poznań Open to doskonale obsadzony turniej tenisowy, który zapewnia widzom sportowe emocje na najwyższym poziomie. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać to wyjątkowe wydarzenie oraz przyczyniać się do promocji aktywnego i zdrowego trybu życia. CIECH to dynamicznie rozwijająca się, międzynarodowa grupa chemiczna pragnąca wyznaczać najlepsze praktyki w obszarze ekspansji zagranicznej, etyki biznesowej i nowoczesnego zarządzania – Międzynarodowy Turniej Tenisowy Poznań Open doskonale do nas pod tym względem pasuje – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Rozgrywany na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu turniej cieszył się dużym zainteresowaniem mediów i kibiców, którzy całymi rodzinami oglądali sportowe zmagania na wysokim, światowym poziomie. Fani tenisa z Polski z pewnością ze szczególną uwaga śledzili mecze Huberta Hurkacza, niestety zeszłoroczny zwycięzca turnieju odpadł w półfinale z Rudolfem Mollekerem. Młody zawodnik to drugi w historii Polak, który zwyciężył w Poznań Open - wcześniej udało się to tylko raz - Jerzemu Janowiczowi w 2012 roku.

Więcej informacji na temat „Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Poznań Open” -http://www.poznanopen.pl/.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

O CIECH


CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry