Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Za nami wielki finał I edycji „Akademii Szkolnych Talentów”!

Laureatami pierwszej edycji „Akademii Szkolnych Talentów” zostali: Szymon Balicki, Radosław Dawidowski, Antoni Dec, Liliana Jęziorska, Anastazja Lipińska, Marcel Maciejczyk, Anna Radzewicz, Anna Tetiurka, Aleksandra Witkowska oraz Michał Zdziarski. „Akademia Szkolnych Talentów” to bezpłatny, wieloletni program wsparcia dla dzieci pracowników z Grupy CIECH, zainspirowany przez Sebastiana Kulczyka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej CIECH S.A. Jego laureatami zostali uczniowie, którzy wyróżniają się w nauce, realizują swoje pasje i marzą o studiach na najlepszych uniwersytetach świata.

Uroczystość odbyła się w siedzibie CIECH S.A. w Warszawie. Podczas części oficjalnej laureaci konkursu otrzymali specjalne certyfikaty oraz upominki od Grupy CIECH i Fundacji IVY Poland. Przyjęli również gratulacje od Jarosława Sroki, Członka Zarządu Kulczyk Investments oraz Artura Osuchowskiego, Członka Zarządu CIECH S.A. Artur Osuchowski przypomniał, że edukacja i wiedza jest najcenniejszym kapitałem na całe życie. Natomiast Jarosław Sroka podziękował rodzicom laureatów za ogromny wysiłek, jakim jest wychowanie tak zdolnej i ambitnej młodzieży.

Dodatkową niespodzianką było wręczenie symbolicznych „biletów do Oksfordu” czterem osobom, które zdobyły najwyższe oceny podczas rekrutacji. Na trzydniowe zwiedzanie jednego z najsławniejszych uniwersytetów świata pojadą Szymon Balicki, Antoni Dec, Anna Tetiurka i Aleksandra Witkowska. Po zakończeniu części oficjalnej, laureaci Akademii wraz z rodzicami zostali zaproszeni na krótki spacer Traktem Królewskim oraz wspólny obiad w jednej z warszawskich restauracji.

Sobotnie spotkanie stanowiło jednocześnie zakończenie procesu rekrutacji oraz rozpoczęcie właściwej części projektu. Laureaci „Akademii Szkolnych Talentów” zostaną teraz objęci indywidualną opieką mentorów Fundacji IVY Poland, która na co dzień promuje i wspiera edukację Polaków na najlepszych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Zadbają oni o jak najlepsze wykorzystanie potencjału laureatów oraz pomogą im wybrać najlepszą ścieżkę edukacyjną. Przed młodzieżą otwierają się teraz nowe perspektywy, a być może już niedługo niektórzy z nich postawią pierwsze kroki w progach Harvardu, Oksfordu czy Yale.

Pierwszy etap naboru do „Akademii Szkolnych Talentów” trwał od 26 września do 21 października. Pracownicy Grupy CIECH mogli zgłaszać swoje dzieci do programu za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Z kilkudziesięciu zgłoszeń jury konkursu, składające się z przedstawicieli Fundacji IVY Poland, wybrało 20 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu. Od 15 listopada do 1 grudnia uczestnicy byli oceniani na podstawie rozmów indywidualnych, które wyłoniły 10 finalistów.

Relacja z uroczystości wręczenia certyfikatów na stronie www.ast.ciechgroup.com

Do góry