Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Znamy zwycięzcę ABSL Start-Up Challenge 2019, CIECH R&D partnerem konkursu

Polsko-brytyjski fintech Symmetrical.ai zwyciężył w tegorocznym konkursie ABSL Start-Up Challenge 2019. Start-up miejsce w finale zapewnił sobie dzięki nowoczesnemu podejściu do benefitów pracowniczych. Do grona partnerów tegorocznej edycji ABSL Start-Up Challenge dołączył CIECH R&D. Spółka zasiadła w jury oceniającym potencjał biznesowy start-upów z obszaru Sales & Marketing Tech. To największy tego typu konkurs w Polsce, który ma na celu zwrócenie uwagi dużych koncernów na ambitne projekty młodych przedsiębiorstw.

 

ABSL Start-Up Challenge to największy w Polsce konkurs w sektorze nowoczesnych usług biznesowych dla innowatorów i start-upów. Firmy reprezentujące tę branżę zatrudniają w Polsce ponad 300 tysięcy osób. Podczas trzech poprzednich edycji blisko 200 start-upów miało możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług polskim oraz międzynarodowym korporacjom.

 

Partnerem jednego z wertykałów ABSL Start-Up Challenge 2019 - obszaru Sales & Marketing Tech - była spółka CIECH R&D, odpowiadająca za innowacje i rozwój w Grupie CIECH. Zgodnie ze strategią Grupy na lata 2019-2021, innowacyjność ma być jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych CIECH. Jej wzrost ma pobudzić przede wszystkim działanie w formule open innovation – czyli współpracy z ośrodkami akademickimi, technologicznymi start-upami oraz innymi zewnętrznymi podmiotami, a także rozwój własnego centrum badawczo-rozwojowego.

 

- Innowacje są jednym z filarów nowej strategii biznesowej Grupy CIECH. W tym obszarze koncentrujemy się przede wszystkim na nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie technologii produkcji, a także wdrażaniu nowych, przełomowych produktów. Obecnie nasze Centrum Badawczo-Rozwojowe skupia ponad 20 najwyższej klasy naukowców i specjalistów. Rozwijamy jego działalność m.in. w oparciu o współpracę ze start-upami, inwestując w nie, dzieląc się z nimi swoimi doświadczeniami oraz wspierając je w komercjalizacji ich produktów i usług dzięki wykorzystaniu naszej globalnej marki, sieci dystrybucyjnej i dostępu do szerokich rynków - mówi Aleksandra Janusz, Prezes Zarządu CIECH R&D. - Cieszymy się, że wspólnie z ABSL Start-Up Challenge możemy wspólnie promować i wdrażać innowacyjne rozwiązania – dodaje.

 

Nagrodą główna dla Symmetrical.ai jako zwycięzcy konkursu jest zaproszenie do udziału w wydarzeniu Polish Tech Day, odbywającym się w Londynie 20 czerwca 2019 roku. Ponadto Symmetrical.ai otrzymuje półroczne wparcie od ABSL w nawiązaniu relacji biznesowych z członkami ABSL oraz pomoc w pilotażu i wdrożeniu swoich usług u nowych partnerów biznesowych.

 

Organizatorem konkursu jest ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, skupiający blisko 200 firm, w tym Accenture, Capgemini, Citi, DSV, Google, HP, IBM, J.P. Morgan, Infosys, Procter & Gamble, Shell, BNY Mellon Poland, Randstad, Eagle Investment Systems i UBS.

Więcej informacji o konkursie pod linkiem.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry