Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Zwyczajne Walne Zgromadzenie CIECH S.A. zdecydowało o wypłacie 158,1 mln zł dywidendy dla akcjonariuszy

Zwyczajne Walne Zgromadzenie CIECH S.A. podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy z zysku za rok 2020 w wysokości 155,3 mln zł i przeniesieniu kwoty 2,8 mln zł z kapitałów zapasowych z poprzednich lat celem wypłaty do akcjonariuszy spółki. Łącznie do akcjonariuszy trafi kwota 158,1 mln zł. Dzień dywidendy został wyznaczony na 30 czerwca 2021 roku, a termin jej wypłaty na 8 lipca 2021 roku.

 

Dywidenda zostanie wypłacona z zysku jednostkowego CIECH S.A. za 2020 rok, który wyniósł 155,3 mln zł. Decyzją Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, oprócz zeszłorocznego zysku, do dywidendy została włączona także kwota 2,8 mln zł pochodząca z kapitałów zapasowych spółki.

 

Łącznie spółka wypłaci akcjonariuszom 158,1 mln zł, czyli 3 zł na akcję. Stopa dywidendy1 na dzień 21 czerwca wynosi 6,2%. Stawia to CIECH S.A. w gronie spółek o wysokiej stopie dywidendy spośród giełdowych firm dzielących się zyskiem za ubiegły rok.

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry